Категорії осіб, на які поширюється дія Угоди
«Про взаємне визнання пільг і гарантій для учасників і інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій на території інших держав, сімей загиблих військових»
2.Інваліди війни
2.1. Особи із числа військовослужбовців діючої армії, партизан і підпільників громадянської і Великої Вітчизняної воєн, а також робітників і службовців відповідних категорій, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, отриманих у період громадянської і Великої Вітчизняної воєн на фронті, у районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз і аеродромів, і прирівняних за пенсійним забезпеченням до військових.
2.2. Особи з числа військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті колишнього Союзу РСР, при виконанні інших обов'язків військової служби в інші періоди або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, а також при проходженні військової служби в Афганістані або в інших державах, у яких велися бойові дії*.
2.3. Особи з числа бійців і командного складу винищувальних батальйонів, взводів і загонів захисту народу, що діяли в період з 1 січня 1944 року до 31 грудня 1951 року на території Української РСР, Білоруської РСР, Литовської РСР, Латвійської РСР, Естонської РСР, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час виконання службових обов'язків у цих батальйонах, взводах і загонах.
2.4. Робітники та службовці відповідних категорій, що обслуговували діючі військові контингенти в інших країнах і стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, отриманих у період ведення бойових дій.
6. Інші категорії осіб
6.1. Працівники спеціальних формувань Народного комісаріату шляхів сполучення, Народного комісаріату зв'язку, плавскладу промислових і транспортних суден і льотно-підйомного складу авіації, Народного комісаріату рибної промисловості колишнього Союзу РСР, Морського і річкового флоту, льотно-підйомного складу авіації Головпівнічморшляху, які були переведені у період Великої Вітчизняної війни на положення військовослужбовців і виконували завдання в інтересах діючої армії і флоту в межах тилових кордонів діючих фронтів, оперативних зон флотів, а також членів екіпажів суден транспортного флоту, інтернованих на початку Великої Вітчизняної війни в портах інших держав.
6.2. Колишні неповнолітні в'язні концтаборів, гетто й інших місць примусового тримання, створених фашистами і їхніми союзниками в період Другої світової війни**.
6.3. Дружини (чоловіки) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війні і прирівняних до них інвалідів, а також дружини (чоловіки) померлих учасників війни, партизан і підпільників, громадян, які працювали в період блокади в місті Ленінграді на підприємствах і в організаціях міста і нагороджених медаллю "За оборону Ленінграда" і знаком "Житель блокадного Ленінграда", визнаних інвалідами в результаті загального захворювання, трудового каліцтва й інших причин (за винятком осіб, інвалідність яких настала внаслідок протиправних дій), які не вступали в інший шлюб.
6.4. Громадяни, які працювали в період блокади в місті Ленінграді на підприємствах, у закладах і організаціях міста і нагороджені медаллю "За оборону Ленінграда", і особи, нагороджені знаком "Житель блокадного Ленінграда".
6.5. Особи, нагороджені орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в роки Великої Вітчизняної війни.
6.6. Робітники і службовці, які направлялися на роботу до Афганістану у період 1 грудня 1979 року до грудня 1989 року, і в інші країни, в яких велися бойові дії.
6.7. Робітники і службовці Комітету державної безпеки колишнього Союзу РСР, які тимчасово перебували на території Афганістану і не входили до складу обмеженого контингенту радянських військ.
Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 753;