Пьезоэлектрический эффект.
При налаштуванні ЕЦП вкладених в документ файлів існує дві опції "Підписувати файли" і "ЕЦП документу буде порушено при додаванні або видаленні файлів":
Рис. 18 - Опції налаштування ЕЦП для вкладених файлів
У першому випадку підписується вміст вкладених в документ файлів, але нові файли можна додавати в документ і підпис самого документа не порушується. Розглянемо приклад, що показує принцип роботи даних функцій. Для цього виконати наступні дії:
· Авторизуватись (користувач Адміністратор)
· Налаштувати тип документа. ОбратиНалаштувати поля для ЕЦП.Активувати опцію “Підписувати файли”, а іншу залишити неактивною. Зберегти зміни.
Рис. 19 -Налаштування ЕЦП
· Відкрити документ. Перейти на закладку Вкладені файли. Натиснути кнопку Додати
Рис. 20 - Вкладені файли
· Додати файл (на ваш розсуд) і підписати документ. Система відзначить, що файл був підписаний. Варто зазначити, що створюються 2 підписи – для документа загалом і для вкладеного файлу.
Рис. 21 - Відмітка про підписи вкладеного файлу
· Далі потрібно авторизуватись у FossDoc (наприклад, під ім’ям начальника відділу)
· Додати ще один файл у цей самий документ і знову підписати документ. В результаті додадуться підписи на весь документ, і ще на два файли:
Рис. 22 - Список підписаних за допомогою ЕЦП об'єктів
Якщо ж ми виберемо тільки опцію "ЕЦП документа порушується при видаленні або додаванні нових файлів", то контролюватиметься тільки кількість вкладених файлів, а сам файл підписуватися не буде.
Тобто якщо ми видалимо або додамо файл в картку документа, то ЕЦП на весь документ буде порушено.
Якщо є необхідність контролювати і вміст файлів і їх кількість, то потрібно вибрати обидві опції.
Підпис від імені виконуючого обов'язки
В системі існує поняття делегування повноважень. Тобто один користувач може виконувати обов'язки іншого користувача. В цьому випадку ЕЦП накладається ключем користувача, який виконує обов'язки від імені автора. Система фіксує цей факт на закладці "ЕЦП":
Рис. 23 - Відмітка про підписи виконуючим обов'язки
Створюючи штат працівників (Лабораторна робота №2) ви надавали одному з начальників відділу право виконувати обов'язки усіх своїх підлеглих. Ваше завдання-підписати документ від імені виконуючого обов'язки користувача. Для цього виконайте наступні дії:
· Авторизуватись у програмі FossDoc Клієнт. В ієрархії папок начальника відділу відображатимуться папки ряду користувачів, обов'язки яких виконує даний співробітник
Рис. 24 -Ієрархія папок користувача начальник відділу
· Відкрити документ, використовуючи папки підлеглого співробітника.
Рис. 25 - Ієрархія папок користувача Працівник 1
· Перейти на закладку ЕЦП, підписати документ:
Рис. 26 -Список ЕЦП документу
У стовпці Виконуючий обов’язки автора буде відображатись працівник, що підписав таким способом даний документ.
Пьезоэлектрический эффект.
Пьезоэлектричество -обратимая электромеханическая связь электрической поляризации (индукции) и механических деформаций (напряжений) в анизотропных диэлектрических средах, обладающих определенной кристаллической структурой и симметрией. Под действием электрического поля прямоугольная пластина с плоскопараллельными гранями, вырезанная определенным образом из пъеэоэлектрического кристалла, испытывает в общем случае деформации растяжения (или сжатия) и сдвига. Наоборот, механическая деформация пластинки приводит к появлению электрических зарядов на ее электродах, расположенных соответствующем образом. Оба описанных эффекта называются обратным и прямым пьезоэлектрическим эффектом соответственно.
Рис. 1.1 Направления пьезоэффекта.
Пьезоэлемент в электрической цепи (ПЭ)
ПЭ, включенный в электрическую цепь переменного тока, представляет для нее нагрузку, подобную обычному конденсатору. От конденсатора с твердым диэлектриком ПЭ отличается тем, что диэлектрик совершает механические колебания с частотой электрического напряжения.
Дата добавления: 2015-04-03; просмотров: 965;