Органи управління і заклади медичного постачання, їх завдання.
Медичне постачання – це комплекс заходів, які здійснюються медичною службою, спрямованих на своєчасне, оперативне, безперервне та повне забезпечення медичним майном лікувально-профілактичних закладів, формувань служб екстреної медичної допомоги і населення під час ліквідації медичних наслідків аварій, катастроф і стихійних лих [19].
Організацію і керівництво медичним постачанням лікувально-профілактичних закладів, а також створених на їх базі формувань з надання екстреної медичної допомоги населенню, що постраждало у НС, здійснюють органи управління.
До органів управління медичним постачанням належать виробничі об’єднання «Фармація», відділення «Медтехніка», фармацевтичні управління, створені в обласних центрах, а також органи управління фармацевтичних структур і формувань недержавної форми власності.
У містах обласного підпорядкування, міських і сільських районах функції медичного постачання виконують міські районні аптеки та центральні районні аптеки, а управління покладено на завідувачів міськими (районними) аптеками.
У лікувально-профілактичних закладах і формуваннях екстреної медичної допомоги управління медичним постачанням покладено на керівників аптек, а у формуваннях, де за штатом керівник аптеки не передбачений – посадова особа, призначена наказом керівника установи. У розпорядженні цих органів є бази, склади, аптеки, аптечні кіоски, магазини, заклади й організації медичного постачання.
До основних завдань органів управління відносяться:
· закупівля, заготівля, збереження й поновлення запасів майна, необхідного для оснащення медичних закладів і формувань охорони здоров’я, та своєчасне його поповнення;
· планування, організація і здійснення заходів щодо захисту медичного майна від дії шкідливих чинників навколишнього середовища;
· прогнозування, вивчення обстановки, планування постачання лікувально-профілактичним закладам і створення на їх базі формувань екстреної медичної допомоги (санітарних дружин, бригад, загонів) та медичного, санітарно-господарського та спеціального майна тощо;
· керівництво медичним постачанням лікувально-профілактичних закладів, формувань, населення в ході ліквідації медичних наслідків аварій, катастроф або стихійних лих.
Дата добавления: 2015-03-07; просмотров: 837;