А. Вера — глава всего

Вмикають живлення фотоелектроколориметра. Готують розчин порівняння і серію стандартних розчинів для графіка. В стакан № 1 піпеткою вносять 50 мл дистильованої води (розчин порівняння). Для приготування cтандартних розчинів в мірну колбу на 50 мл по черзі вносять з бюретки відповідно 5; 10; 15; 20 і 25 мл розчину К2SO4, доводять кожен раз об'єм водою до риски, перемішують і виливають в стакан №2, 3, 4, 5, 6. У кожний стакан (в тому числі і з дистильованою водою) додають з бюретки по 10 мл кондиціонуючого розчину і вносять по 0.3 г хлориду барію. Скляною паличкою енерґійно перемішують вміст стаканів протягом 1 хв. Через 4 хв повторюють перемішування протягом 15 с. Після цього, використовуючи кювети з l = 3 або 5 см і синій світлофільтр, вимірюють оптичні густини стандартних розчинів, повторюючи вимірювання для кожного з них не менше 3 разів.

В якості досліджуваного розчину беруть водопровідну воду, попередньо розбавляючи її. Для цього в мірну колбу на 250 мл (№ 1) вносять піпеткою 50 мл водопровідної води, а в іншу мірну колбу на 250 мл (№ 2) ― 100 мл водопровідної води, доводячи дистильованою водою вміст кожної колби до риски. Після перемішування з колби № 1 (розбавлення 250/50 = 5 разів) переносять піпеткою 50 мл розчину в стакан № 7, а з колби № 2 (розбавлення 250/100 = 2.5 разів) ― 50 мл в стакан № 8. Додають в стакани по 10 мл кондиціонуючого розчину і по 0.3 г хлориду барію, перемішують протягом 1 хв. Після 4 хвилинної перерви перемішування повторюють протягом 15 с і вимірюють оптичну густину, користуючись тими самими кюветами і світлофільтром, що й для серії стандартних розчинів. Вимірювання повторюють не менше 3 разів.

Вихідні дані і результати вимірювань заносять в таблицю:

№ стакана Об'єм розчину К2SO4, мл Вміст SO в розчині, мг Товщина кювети l, см   А1   А2   А3   Асер. Асер. на 1 см
.......                

На міліметровому папері будують калібрувальний графік в координатах: оптична густина – вміст SO , мг/50 мл. За графіком знаходять вміст SO в розбавленій водопровідній воді (Х1 і Х2). Результат аналізу виражають в мг SO /л нерозбавленої води, враховуючи для цього кратність розбавлення.

Після закінчення роботи вимикають електроживлення приладу, миють кювети і колби.

 

А. Вера — глава всего
Дата добавления: 2015-02-28; просмотров: 708; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию, введите в поисковое поле ключевые слова и изучайте нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам понравился данный ресурс вы можете рассказать о нем друзьям. Сделать это можно через соц. кнопки выше.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2021 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.