Скелетотопія пристінкової плеври.
Купол правої плеври виступає на 2-3 см вище від ключиці та на 3-4 см вище від I ребра. Передня межа проходить в проекції груднинно-ключично-соскоподібного трикутника позаду від капсули правого груднинно-ключичного суглоба. Далі вона спускається позаду від груднини, проходячи між середньою та лівою третинами груднини до VI ребра.
Звідси починається нижня межа правої плеври: по пригру динній лінії, VII ребро; по средньоключичній лінії VII ребро; по передній пахвовій лінії VIII ребро; по середній пахвовій лінії IX ребро; по задній пахвовій лінії X ребро; по лопатковій лінії XI ребро. Далі межа проходить до рівня поперечного відростка XII грудного хребця. Тут починається задня межа, що йде вгору, вздовж хребта до купола плеври.
Купол лівої плеври виступає на 2-3 см вище від ключиці та на 3-4 см вище від I ребра. Передня межа проходить в проекції грудинно-ключично-соскоподібного трикутника, позаду від капсули лівого груднинно-ключичного суглоба, спускається вздовж лівого краю груднини (дещо заходить на її задню поверхню) до IV ребра. Звідси відхиляється вліво, перетинає хрящ V ребра навпіл, доходить до хряща VI ребра.
Нижня межа лівої плеври відрізняється від нижньої межі правої плеври тим, що проходить на одно ребро нижче.
Передні межі лівої та правої плеври розходяться, утворюючи позаду від ручки груднини верхнє міжплевральне поле (area interpleurica superior). Тут розміщується тимус.
Нижче від IV ребра передні межі правої та лівої плеври також розходяться, обмежовуючи нижнє міжплевральне поле (area interpleurica inferior). Завдяки цьому осердя, що покриває серце, прилягає у цьому полі безпосередньо до передньої грудної стінки. Тому в четвертому – п’ятому міжребер’ях зліва від груднини, біля її лівого краю, проводять пункцію осердя.
Середостіння (mediastinum) являє собою комплекс органів, що розміщуються між правою та лівою плевральними порожнинами (мал. 200).
Дата добавления: 2015-02-10; просмотров: 1378;