Кардит.
Для ревматичного кардиту характерно втягнення в патологічний процес усіх оболонок серця, при цьому ураження міокарда – рання і обов’язкова ознака, на тлі якої розвивається ендокардит і перикардит.
Ревматичний поліартрит
1. Симетричне ураження великих суглобів.
2. Летючість артритів, що проявляється швидкою появою і зворотним розвитком (навіть без лікування) запального процесу (мігруючий характер суглобового синдрому).
3. Поворотність артриту – усі суглобові прояви зникають безповоротно.
4. Різка болючість та обмеження рухів в суглобах у момент атаки.
5. Втягнення в патологічний процес періартикулярних тканин.
Ревматичні вузлики. Розміром від просяного зерняти до квасолі уявляють собою щільні, малорухомі, безболісні утворення, розташовані у фасціях, апоневрозах, по періосту, суглобовим сумкам, у підшкірній клітковині. Улюблена локалізація – розгинальні поверхні ліктьових, колінних, п’ястково-фалангових суглобів, остистих відростків хребців. Ревматичні вузлики з’являються непомітно для хворих і також швидко зникають чи впродовж 1-2 міс. Підпадають зворотному розвитку без залишкових явищ.
Кільцеподібна еритема. Це блідо-рожеві, іноді леть помітні висипи у вигляді тонкого кільцеподібного ободка з чітким зовнішнім і менш чітким внутрішнім краєм. Елементи еритеми зливаються у химерні фігури на плечах, тулубі, рідше – на ногах. Шкірний висип не супроводжується будь-якими суб’єктивними відчуттями і зазвичай повністю зникає.
Діагностична програма (згідно протоколу)
Обов'язкові дослідження
1. збір скарг та анамнезу
2. клінічний огляд
3. вимірювання АТ
4. лабораторне обстеження (загальні аналізи крові та сечі, АЛТ, АСТ, білірубін, креатинін, холестерин, глюкоза крові, калій, натрій, СРП; титри АСЛО, АГ, РФ)
5. ЕКГ в 12 відведеннях
6. ЕхоКГ
7. Допплер-дослідження.
8. Рентгенографія ОГК
Додаткові дослідження
1. Катетеризація серця та/або коронаровентрикулографія
2. Добовий моніторинг ЕКГ
Дата добавления: 2015-02-03; просмотров: 1255;