Штихелі.
Можна використовувати набір штихелів, призначених для ліногравюри, або виготовити подібні в шкільних майстернях. При роботі ліва рука, яка притримує і повертає заготовку, повинна знаходитись позаду леза різця. Кут різання повинен бути мінімальним.
Випалювання полягає в нанесенні на поверхню виробу з деревини різних рисунків і написів за допомогою нагрітого металевого штифта. При дотику розжареним металом обвуглюється поверхневий шар деревини. Залежно від температури нагріву штифта та тривалості контакту, на поверхні деревини залишається слід більшої або меншої глибини, забарвлений в різні відтінки коричневого і навіть чорного кольору. В шкільній практиці випалювання проводять за допомогою електровипалювача.
Найкраще випалювати на деревині або фанері, виготовленій з деревини м'яких порід: липи, вільхи, тополі. При випалюванні на матеріалах більш твердих порід (дуб, бук), а також порід, в яких м'які шари чергуються з твердими або смоляними (сосна, ялина, модрина), важко дотриматись рівномірності глибини чи забарвлення випалених ліній, штрихів чи точок. Підготовка матеріалу до випалювання така ж, які і при випилюванні лобзиком.
У початкових класах навчати випалюванню необхідно розпочати з простих і невеликих за розмірами рисунків - силуетних і контурних. Спочатку випалюють лише точками. З окремих точок, що неперервно йдуть одна за одною, складаються лінії. Такими точковими лініями можна показати контури предмета, проводити штриховку. Випаленими точками можна заповнити силует або, навпаки, фон. Наносячи точки більш або менш густо, змінюючи їх розміри і глибину, можна показати перехід від світла до тіні, добитися об'ємності зображених предметів. Вироби, прикрашені випалюванням, можна потім покрити лаком або восковою пастою.
Дата добавления: 2015-01-24; просмотров: 650;