Автоматичні мости
Схема електронного автоматичного моста показана на рис.4. Вимірювальна схема приладу живиться змінною напругою ~6,3 В від однієї з обмоток силового трансформатора підсилювача. Термоперетворювач опору за 3-х провідною схемою включений в одне з плечей моста. Опір лінії підганяють до розрахункового значення резисторами R1 , R2
Умова рівноваги вимірювальної схеми така ж сама, що і для лабораторного моста: добутки повних опорів протилежних плечей повинні бути рівні. При цьому струм в діагоналі АВ повинен бути відсутнім, а напруга на вході електронного підсилювача 1 дорівнювати нулю.
При зміні температури середовища, в якому розміщений термоперетворювач спору Rt, змінюється його опір і порушується рівновага мостової схеми. Напруга небалансу в діагоналі АВ, що залежить по фазі від напрямку зміни температури, подається до підсилювача 1 і підсилюється до значення, достатнього для приведення в дію реверсивного електродвигуна РД Двигун, обертаючись в той чи інший бік, залежно від знаку розбалансу, через систему кінематичної передачі переміщує повзунок реохорда Rр, зрівноважуючи мостову вимірювальну схему. Одночасно з цим двигун пересуває стрілку відносно шкали. Кожному положенню повзунка реохорда відповідає певне положення стрілки приладу, яке залежить тільки від опору ТО, а значить від температури термоперетворювача. Тому шкала автоматичного моста може бути проградуйована в одиницях температури. При цьому на шкалі моста обов'язково мусить бути вказано, з термоперетворювачем якої НСХ може він працювати. Різні модифікації автоматичних мостів мають приблизно однакову принципову схему. Автоматичним мостам не потрібна стабілізація напруги живлення тому, бо вони працюють на принципі зрівноваження.
Дата добавления: 2015-03-14; просмотров: 1182;