Аналіз обслуговування та ремонтів
Технологічний прогрес і конкуренція спонукають оснащувати сучасні промислові підприємства різноманітним обладнанням, установками, роботизованими комплексами, транспортними та іншими засобами. При цьому технічно неможливо виготовити знаряддя праці, інші основні фонди та їх компоненти з однаковою рівномірністю зносу і приблизно рівними термінами служби. У процесі їх виробничої експлуатації спрацьовуються та руйнуються окремі деталі, що призводить до втрати робочих якостей: знижуються точність, потужність, продуктивність та інші параметри.
З метою компенсації зносу та підтримання устаткування в нормальному працездатному стані на весь період служби необхідно здійснювати
систематичне технічне (експлуатаційне) його обслуговування, ремонтні роботи та технічну діагностику.
Комплекс операцій з підтримання працездатності або справності устаткування в процесі його використання за призначенням, а також у період очікування, зберігання та транспортування заведено називати технічним обслуговуванням.
Ремонт — це комплекс операцій з відновлення справності, ресурсу обладнання чи його складових частин.
Від організації технічного обслуговування та ремонту залежать ступінь зносу устаткування, час простою в ремонті, якість технологічних операцій, рівень браку, а також витрати на профілактично-ремонтні заходи.
Витрати на технічне обслуговування та ремонт складаються з суми наступних складових:
- Заробітна плата ремонтних та допоміжних робочих
- Матеріальні витрати
- Витрати на мастильні матеріали
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 1224;