Міжднародні лізингові операції. Міжнародний лізинг — це договір оренди на міжнародні цінності та майно між суб'єктами лізингу, які перебувають у різних країнах
Міжнародний лізинг — це договір оренди на міжнародні цінності та майно між суб'єктами лізингу, які перебувають у різних країнах. Він застосовується і в тому випадку, коли орендодавець і орендар перебувають в одній країні, але використовують матеріальні цінності з іншої країни.
Особливістю міжнародного лізингу є: вибір валюти контракту, оцінка ризику зміни курсу валюти, митний режим орендаря, рівень податків, що накладаються на орендодавця, наявність угод про уникнення подвійного оподатковування між країнами, захист права власності іноземного орендодавця в країні орендаря.
Це викликано тривалістю лізингових контрактів, особливостями валютного законодавства, необхідністю страхування валютних ризиків і можливими ускладненнями, які можуть виникнути в майбутньому за відсутності необхідної валюти. Широко використовується практика виплати орендних платежів у двох валютах. Практикується і передача від лізингодавця до орендаря податкових пільг, одержаних у країні лізингодавця у відповідній валюті. Учасники міжнародного лізингу широко використовують податкові пільги тих держав, фірми яких беруть активну участь у лізингових операціях.
Економічна доцільність використання міжнародного фінансового лізингу зумовлена передусім тим, що чинне законодавство багатьох країн передбачає надання стимулів та пільг для ввезення устаткування й обладнання за лізингом за умови зарахування їх на баланси зарубіжних лізингових компаній. Використання міжнародного лізингу поліпшує якість техніки і технологій, а отже підвищує конкурентоспроможність країни, в яку ввозиться нова техніка, її експортні можливості.
Водночас найбільші вигоди від міжнародного лізингу мають транснаціональні корпорації та банки. У розвинутих країнах Заходу лізингові операції монополізовані великими банками і сильними компаніями-орендарями. Наприклад, у Великій Британії на частку Асоціації з лізингу обладнання, куди входять потужні банки і великі орендарі, припадає до 90 % операцій на ринку лізингу.
Лізингові угоди можуть передбачати зобов´язання орендодавця здійснювати ремонт і технологічне обслуговування устаткування. Це особливо важливо при лізингу складного устаткування, що вимагає залучення висококваліфікованого персоналу для пусконалагоджувальних робіт, ремонту й обслуговування. Практично на умовах лізингу можна одержати об´єкт "під ключ", передавши здійснення усіх формальностей лізинговій компанії, і завдяки цьому сконцентрувати зусилля на вирішенні інших питань. Лізинг дозволяє орендарю періодично оновлювати устаткування, що морально старіє.
ЗМ 2.1 1/Зміст довідкової бази даних автотранспортного підприємства
База даних автотранспортного підприємства створюється для узагальнення усієї інформації про дане підприємство та його структуру. Основними полями бази є інформація про транспортні засоби, водіїв, дати їхніх виїздів та повернень, про пальне яким заправлений автомобіль при виїзді і при поверненні, пункт призначення, відстань, масу вантажу. Слідуючи цим основним характеристикам можна швидко систематизувати роботу автотранспортного підприємства. Обравши відповідне поле, наприклад інформацію про транспортний засобів можемо побачити кожен автомобіль, його дату випуску, марку, номер двигуна, номер кузова, технічний стан, грузопідємність, марку палива яким бажано заправляти автомобіль. Ця довідкова база дає змогу внормувати роботу підприємства, швидко зорієнтуватись у певних проблемах, якщо вони виникають.
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 660;