Політичне життя в Україні в 2 половині 17 ст. Поділ України на Правобережну та Лівобережну.

 

У 1660р. під Слободищевом були розгромлені російські війська поляками. Ю.Хмельницький переходить на бік поляків і підписує з ними Слободищінський договір 1660р.

Результат: Правобережна Україна повертається до складу РП. Лівобережні полки, очолювані новим гетьманом Я. Сомковим підтримували союз з москвою- розкол гетьманщини на ворогуючі сили. Після того, як Правобережжя обрало гетьманом П. Тетерю, а Лівобережжя — І. Брюховецького, територіальний розкол України доповнився політичним. Як влучно характеризує цей період О. Субтельний — «доба Руїни сягнула свого апогею».Фатальний розкол України на Правобережну та Лівобережну поглиблювався. Глибока криза державності викликала бажання у патріотичних сил зупинити цю руйнівну тенденцію, об'єднати українські землі в межах однієї держави та відновити її незалежність. Лідером цих сил став новий правобережний гетьман П. Дорошенко, який прийшов до влади в серпні 1665 р.У середині 1675 р. ситуація стає критичною: спроби дійти згоди з Росією та підмовитися від протурецької орієнтації закінчуються безрезультатно, гетьмана покидають один за одним соратники, родичі і навіть його надійна опора — сердюцькі збройні формування. До того ж помирає радник та найближчий друг — митрополит Й. Тукальський. Перебуваючи в безвихідному становищі, П. Дорошенко у вересні 1676р. приймає рішення скласти гетьманські повноваження і здатися Росії.

 








Дата добавления: 2014-12-11; просмотров: 1574;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.