Мережі з комутацією пакетів

Сучасні мережі створюються по багаторівневому принципу. Передача повідомлень у вигляді послідовних бітів починається на рівні ліній зв’язку та технічного обладнання, причому ліній зв’язку не завжди високої якості. Потім додається рівень базового програмного забезпечення, що керує роботою обладнання. Наступний рівень програмного забезпечення дозволяє наділити базові програмні засоби додатковими необхідними можливостями. Розширення функціональних можливостей мережі шляхом додавання рівня за рівнем приводить до того, що нарешті можливо отримати справжній дружелюбний та корисний інструментарій.

Коли ви захочете представити для себе, що таке насправді Internet і як він працює, то відразу виникають асоціації з телефонною мережею. В кінці кінців, обидві ці структури використовують електронні засоби передачі, обидві дозволяють передавати інформацію і встановлювати з’єднання. Крім того, в системі Internet, в основному, використовуються виділені телефонні лінії зв’язку. На жаль, це невірне уявлення, і воно є причиною нерозуміння принципів роботи Internet.

Телефонна мережа - це мережа з комутацією каналів. Коли відбувся виклик, то виділяється деяка частина цієї мережі. Навіть, коли не використовується телефонна лінія, вона залишається недоторканою для інших абонентів, яким в цей час потрібно подзвонити. Це приводить до того, що такий коштовний ресурс як мережа використовується неефективно.

Більш відповідає дійсному стану речей моделі Internet поштове відомство. Поштове відомство являє собою мережу з комутацією пакетів. Тут немає виділеної ділянки мережі. Кореспонденція змішується з іншими листами, відправляється в поштове відділення і сортирується.

Незважаючи на те, що технології абсолютно різні, служба доставки пошти являє собою чудово точний аналог мережі Internet.

10.2. Міжмережевий протокол (IP)

За допомогою ліній зв’язку забезпечується доставка даних з одного пункту в інший. Різноманітні компоненти Internet зв’язуються між собою за допомогою системи комп’ютерів, що називаються маршрутизаторами. Це мають бути мережі Ethernet, мережі з маркерним доступом та телефонні лінії. Телефонні лінії та мережі Ethernet еквівалентні доставці пошти за допомогою автомобіля та літака.

Маршрутизатори - це поштові підстанції. Вони приймають рішення про те, куди направляти дані ("пакети"), так саме, як поштова підстанція вирішує, куди направляти конверти з поштою. Кожна підстанція чи маршрутизатор не має зв’язку з рештою станцій. Місцеве поштове відділення надсилає листа на підстанцію, підстанція посилає його на іншу підстанцію і так далі, доки лист не надійде до свого адресату.

Таким чином, кожній підстанції необхідно знати тільки, які є з’єднання і який з "наступних скачків" буде кращим для переміщення пакету ближче до пункту призначення.

Аналогічна ситуація складається і в Internet. Маршрутизатор розглядає, куди адресовані дані, і вирішує, як краще їх пересилати.

 








Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 958;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.