Зварювальний випрямляч з жорсткими зовнішніми характеристиками
Зварювальний випрямляч типу ВДГ – 303 У3 призначений для комплектації зварювальних напівавтоматів типу ПДГ-312 для механізованого зварювання в середовищі захисних газів плавким електродом.
Випрямляч має жорсткі зовнішні характеристики, безступінчасте автоматичне підстроювання індуктивності зварювального кола.
Випрямляч призначений для роботи в закритих приміщеннях з дотриманням таких умов:
температура навколишнього середовища від мінус 10С до плюс 40С;
відносна вологість не більше 80% при 20С;
навколишнє для випрямляча середовище повинно бути невибухонебезпечним, не містити струмопровідного пилу, агресивних парів і газів, які руйнують метали та ізоляцію.
Випрямляч зварювальний ВДГ – 303 УЗ – це установка, яка перетворює енергію трифазної мережі змінного струму в енергію постійного струму, створює необхідні зовнішні характеристики і можливість регулювання робочої зварювальної напруги у встановлених межах.
силового випрямного блоку УД1...УД6, дроселя насиченняL1, дроселя L2, перемикача ступенів SA1, автоматичного вимикача QF1, вентилятора з електродвигуном М, блоку керування.
Всі складові частини випрямляча розміщені в зварному корпусі, який може пересуватись на колесах. Корпус з усіх боків закритий щитками, лицевою та задньою панелями.
Для пуску випрямляча слід ввімкнути автоматичний вимикач QF1. При цьому напруга мережі подається на блок керування і загоряється сигнальна лампочка HL1 (див. рис. 5.2).
Після натискання кнопки SВ1 "Пуск" струм проходить через котушку магнітного пускача КМ1, кнопку SВ1 "Пуск" і кнопку SВ2 "Стоп". Магнітний пускач КМ1 спрацьовує, замикаючи свої контакти. Контакт КМ1.2 блокує кнопкк SВ1 "Пуск" (її можна відпустити), а контакти КМ2...КМ4 вмикають електродвигун М вентилятора.
|
Випрямлена напруга згладжується дроселем L2 і подається на вихід випрямляча. За допомогою обмоток керування II і III дросель L1 дає можливість отримання необхідних характеристик на малих струмах. При роботі випрямляча (під час горіння дуги) на робочій обмотці І дроселя виділяється змінна складова випрямленої напруги з частотою 300 Гц. Вказана напруга індукується в обмотках керування II і Ш дроселя L1 і випрямляється однофазною двохпівперіодною схемою, утвореною діодами УД7, УД8 та обмотками II і III. Випрямлений струм протікає через дугу, змінюючи при цьому індуктивність дроселя при зварюванні. Значення індуктивності залежить від режиму роботи випрямляча. При зварюванні на малих струмах зустрічна напруга дуги невелика і струм, що протікає через обмотки II і III при горінні дуги, стає більшим, дросель L2 має малу індуктивність. При зварюванні на великих струмах збільшується запірна робоча напруга дуги, струм в обмотках II і ІII зменшується, а індуктивність дроселя збільшується. Таким чином здійснюється автоматична зміна індуктивності дроселя Ь2, яка у випрямлячі ВДГ-303 УЗ становить 500 мкГн.
Вимкнення випрямляча проводиться кнопкою SВ2 "Стоп".
Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 1374;