Енергетичні критерії стійкості
Загальноприйнятий критерій статичної стійкості не враховує відмінностівольт-амперних характеристик трансформатора в режимах джерела напруги та джерела струму, а також істотного розходження вольт-амперних характеристик дугина ділянках з приблизно постійним і зростаючим напруженням. На рис. 1.10 наведено типові поєднання вольт-амперних характеристик джерел і дуги, що задовольняють зазначеному критерію, і дають в сталому режимі однакові значення струму і напруги дуги.
Рис. 1.10 Типовые сочетания вольт-амперных характеристик источников сварочного тока и дуги: 1,2- участки дуги с постоянным (1) и возрастающим (2) напряжением; 3, 4 - характеристики источника напряжения (3) и источника тока (4)
Загальні енергетичні критерії стійкості можна сформулювати наступним чином.
§ На ділянці вольт-амперної характеристики з приблизно постійною напругою (зонаручного дугового зварювання) режим роботи буде стійким, якщо при збурюючих віздіях потужність джерела змінюється менш інтенсивно, ніж потужність дуги, азбільшення їх різні за знаком
§ На ділянці вольт-амперної характеристики дуги із зростаючим напруженням (зонамеханізованого зварювання плавким електродом) режим буде стійкий, якщо призбурюючих впливах потужність джерела змінюється менш інтенсивно, ніж потужністьдуги, а збільшення цих потужностей однакові за знаком.
В аналітичній формі критерій стійкості для зони ручного дугового зварюваннязаписується у вигляді такої системи
Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 1015;