Шламометалоуловлювач закритого типу ШМУ-3 та ін.

Коли треба видалити з свердловини сторонні предмети, неоднорідні за розміром і складом, можна скористатися гідростатичною желонкою.

Желонки випускають для спуску на трубах і на канаті. У роботі всіх желонок використовується принцип перепаду гідростатичного тиску. Сила, з якою предмети проштовхуються через уловлювач в корпус желонки, залежить від густини рідини в свердловині. Желонки можна опускати на вибій багато разів, поки всі сторонні предмети не будуть видалені, а свердловина — очищена. Желонки особливо ефективні для витягання шарошок, підшипників, шматків металевих труб, болтів, гайок, залишків перфораторів і немагнітних предметів.

Іноді для руйнування однієї шарошки на вибої використовують штирові долота (долота з вставним зубком). Цей метод застосовувати не рекомендується, оскільки процес руй­нування продовжується довго, на вибої часто залишаються шарошки того долота, яким руйнували породи. Після роботи штировим долотом на вибої залишається багато металу, тому сповільнюється поглиблення свердловини, а в деяких випадках виникає нова аварія з поломкою доліт. При цьому на розбурювання шарошки одного долота іноді витрачається два-три штирових долота високої вартості.

Для виймання лап із шарошками доліт великого діаметра в м'яких породах часто зарізають другий стовбур (турбобуром із відхилювачем, в який потім пікоподібним долотом зіштовхують лапи з шарошками) та цементують його. Для цього на 8—10 м вище місця залишеного долота роблять виступ і зарізають новий стовбур з таким розрахунком, щоб його вибій вийшов нижче старого вибою на 15—20 м.

Контрольні питання:

• які види аварій з породоруйнівними інструментами зустрічаються в процесі спорудження свердловин?

• перечисліть основні причини виникнення аварій з породоруйнівними інструментами;

• які основні причини виникнення аварій з шарошковими долотами?

• які основні причини виникнення аварій з алмазними долотами?

• які ознаки аварій з породоруйнівними інструментами вам відомі?

• перечисліть основні заходи для попередження аварій з породоруйнівними інструментами;

• для чого використовуються свинцеві печатки під час ліквідації аварій з породоруйнівними інструментами?

•для чого призначений фрезер вибійний ФВ?

 








Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 1079;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.