Void main ( )
{
Music symphony ("Людвіг ван Бетховен",
"Дев’ята симфонія",
"1824",
"ля-мінор");
Painting painting ("Леонардо да Вінчі",
"Мона Ліза",
"1503",
24, 36);
Chamber opus ("Вольфганг Амадей Моцарт",
"Hoffmeister",
"1786",
"до-мажор",
4);
symphony.Display();
painting.Display();
opus.Display();
}
У результаті роботи програми буде згенерований такий звіт:
Автор : Людвіг ван Бетховен
Назва : Дев’ята симфонія
Дата : 1824
Тип : Музика
Ключ : ля-мінор
Автор : Леонардо да Вінчі
Заголовок : Мона Ліза
Дата : 1503
Тип : Картина
Розмір : ширина = 24, висота = 36
Автор : Вольфрганг Амадей Моцарт
Заголовок : Hoffmeister
Дата : 1788
Тип : Музика
Ключ : до-мажор
Інші : Камерна музика, 4 музиканта
Завдання
Перелік варіантів завдань:
Варіант 1
Створити базовий клас Car (машина), що характеризується торговою маркою (рядок), числом циліндрів, потужністю. Визначити методи перепризначення і зміни потужності. Створити похідний клас Lorry (вантажівка), що характеризується також вантажопідйомністю кузова. Визначити функції перепризначення марки та зміни вантажопідйомності.
Варіант 2
Створити клас Pair (пара чисел); визначити методи зміни полів і порівняння пар: пара p1 більше пари p2, якщо (first.p1 > first.p2) або (first.p1 == first.p2) та (second.p1 > second.p2). Визначити клас-спадкоємець Fraction з полями: ціла частина і дробова частина числа. Визначити повний набір методів порівняння.
Варіант 3
Створити клас Liquid (рідина), що має поля назви і щільності. Визначити методи перепризначення та зміни щільності. Створити похідний клас Alcohol (спирт), який має міцність. Визначити методи перепризначення та зміни міцності.
Варіант 4
Створити клас Pair (пара чисел); визначити методи зміни полів та обчислення добутку чисел. Визначити похідний клас Rectangle (прямокутник) з полями-сторонами. Визначити методи обчислення периметра та площі прямокутника.
Варіант 5
Створити клас Man (людина), з полями: ім'я, вік, стать і вага. Визначити методи перепризначення імені, зміни віку та зміни ваги. Створити похідний клас Student, який має поле року навчання. Визначити методи перепризначення та збільшення року навчання.
Варіант 6
Створити клас Triad (трійка чисел); визначити методи зміни полів і обчислення суми чисел. Визначити похідний клас Triangle з полями-сторонами. Визначити методи обчислення кутів та площі трикутника.
Варіант 7
Створити клас Triangle з полями-сторонами. Визначити методи зміни сторін, обчислення кутів, обчислення периметра. Створити похідний клас Equilateral (рівносторонній), який має поле площі. Визначити метод обчислення площі.
Варіант 8
Створити клас Triangle з полями-сторонами. Визначити методи зміни сторін, обчислення кутів, обчислення периметра. Створити похідний клас Rightangled (прямокутний), який має поле площі. Визначити метод обчислення площі.
Варіант 9
Створити клас Pair (пара чисел); визначити методи зміни полів і обчислення добутку чисел. Визначити похідний клас Rightangled з полями-катетами. Визначити методи обчислення гіпотенузи та площі трикутника.
Варіант 10
Створити клас Triad (трійка чисел); визначити метод порівняння тріад. Визначити похідний клас Date з полями: рік, місяць і день. Визначити повний набір методів порівняння дат.
Варіант 11
Створити клас Triad (трійка чисел); визначити метод порівняння тріад. Визначити похідний клас Time з полями: година, хвилина і секунда. Визначити повний набір методів порівняння моментів часу.
Варіант 12
Реалізувати клас-оболонку Number для числового типу float. Реалізувати методи додавання та ділення. Створити похідний клас Real, в якому реалізувати метод піднесення до довільного ступеня, і метод для обчислення логарифму числа.
Варіант 13
Створити клас Triad (трійка чисел); визначити методи збільшення полів на 1. Визначити похідний клас Date з полями: рік, місяць і день. Перевизначити методи збільшення полів на 1 і визначити метод збільшення дати на n днів.
Варіант 14
Реалізувати клас-оболонку Number для числового типу double. Реалізувати методи множення та віднімання. Створити похідний клас Real, в якому реалізувати метод, що обчислює корінь довільного ступеня, і метод для обчислення числа π в даному ступені.
Варіант 15
Створити клас Triad (трійка чисел); визначити методи збільшення полів на 1. Визначити похідний клас Time з полями: година, хвилина, секунда. Перевизначити методи збільшення полів на 1 і визначити методи збільшення на n секунд і хвилин.
Варіант 16
Створити базовий клас Pair (пара цілих чисел) з операціями перевірки на рівність і перемножування полів. Реалізувати операцію віднімання пар по формулі (а, b) – (c, d) = (а – b, c – d). Створити похідний клас Rational; визначити нові операції додавання (а, b) + (c, d) = (ad + bc, bd) і ділення (а, b)/(c, d) = (ad, bc); перевизначити операцію віднімання (а, b) – (c, d) = (ad – bc, bd).
Варіант 17
Створити клас Pair (пара чисел); визначити метод перемножування полів і операцію додавання пар (а, b) + (c, d) = (а + b, c + d). Визначити похідний клас Complex з полями: дійсна і уявна частини числа. Визначити методи множення (а, b) x (c, d) = (ас – bd, ad + bc) і віднімання (а, b) – (c, d) = (а – b, c – d).
Варіант 18
Створити клас Pair (пара цілих чисел); визначити методи зміни полів і операцію додавання пар (а, b) + (c, d) = (а + b, c + d). Визначити клас-спадкоємець Long з полями: старша частина числа і молодша частина числа. Перевизначити операцію додавання та визначити методи множення і віднімання.
Варіант 19
Створити клас Triad (трійка чисел) з операціями складання з числом, множення на число, перевірки на рівність. Створити похідний клас vector3d, що задається трійкою координат. Мають бути реалізовані: операція додавання векторів, скалярний добуток векторів.
Варіант 20
Створити клас Pair (пара цілих чисел); визначити метод множення на число і операцію додавання пар (а, b) + (c, d) = (а + b, c + d). Визначити клас-спадкоємець Money з полями: гривни і копійки. Перевизначити операцію додавання та визначити методи віднімання і ділення грошових сум.
РОЗДІЛ 4. ПОЛІМОРФІЗМ
4.1. Віртуальні функції
Поліморфізм – це властивість коду С++ поводитися по-різному, у залежності від ситуації, що виникає в момент виконання.
Поліморфізм реалізується за допомогою віртуальних функцій.
Дата добавления: 2014-12-26; просмотров: 1394;