Робота з колиматором
Після установки колиматора в гармати відзначання і наведення при стрілянині робити в наступному порядку:
Щоб відзначитися панорамою гармати по колиматору, необхідно, повертаючи голівку панорами і працюючи відбивачем, сполучити видимі через панораму вертикальні лінії сітки колиматора з однойменними штрихами спеціальної шкали сітки панорами, тобто позначеними тими ж буквами й цифрами, що й у колиматорі.
Після оцінки по колиматору записати отриманий кутомір.
Щоб зробити наведення гармати після зміни установки кутоміра чи відновити наведення після пострілу необхідно, спостерігаючи в панораму і працюючи поворотним механізмом гармати і відбивачем панорами, навести перехрестя панорами на колиматор і сполучити видимі вертикальні лінії сітки колиматора з однойменними штрихами спеціальної шкали сітки панорами.
Для забезпечення гарної видимості сітки колиматора випливає під час стрільби періодично протирати зовнішню лінзу об'єктива колиматора (щоб не було забруднення і запотівання стекла).
При застосуванні колиматора необхідно дотримувати наступних основних правил:
- у перервах між стрільбою в непогожу погоду колиматор обов'язково накривати чохлом;
- колиматор перевозити і зберігати тільки в укладальній шухляді; при перевезеннях оберігати його від ударів і струсів;
- встановлювати і знімати колиматор обережно, не допускаючи по ньому ударів;
- тримати колиматор завжди в чистоті. Якщо колиматор знаходився під дощем (снігом), то перед укладанням його в шухляду ретельно протерти металеві зовнішні. Зовнішні поверхні оптичних деталей колиматора протирати чистою фланеллю (полотняним дранням), попередньо струсивши її для видалення пилу і піску. Перед протиранням оптичних деталей з них необхідно видалити (здути чи змахнути пензликом) піщини і пил. Протирати оптичні деталі треба круговими рухами фланелі від центра до країв.
Доторкатися до оптичних деталей пальцями, масляним і брудним дранням забороняється, тому що самі незначні жирові плями руйнують поліровану поверхню скла, у результаті чого погіршується якість зображення.
А - колиматор; Б- укладальна шухляда;
В- місце для укладання запасних електролампочок:
32-дзеркало; 35-фішка; 36-провід; 54-кульова п'ята; 59-бленда; фланель; запасне дзеркало;
Рис. 3 Гарматний колиматор в укладальній шухляді
Учбове питання №3: Оптична схема
Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 688;