Прикордонні бої влітку 1941р.

Прикордонні битви (22 — 29 червня 1941) — бойові дії радянських військ прикриття і прикордонних військ в прикордонних районах СРСР на території Литви, Західної Білорусії та Західної України проти військ Вермахту під час Другої світової війни.

Західні кордони СРСР з Німеччиною прикривали особливі Прибалтійський ( Ф. І. Кузнєцов), Захіний ( Д. Г. Павлов), Київський (М. П. Кирпонос) військові округи, перетворені в перший день війни в Північно-Західний, Західний і Південно-Західний фронти.

Північний напрямок. Проти Північно-Західного фронту радянський військ діяли дві німецькі танкові групи: групи армій «Північ» та групи армій «Центр».

Спроба командування Північно-Західного фронту 23 червня провести контрудар силами двох механізованих корпусів в районі міста Расейняй закінчилася поразкою і 25 червня було прийняте рішення відійти за Західну Двіну. 26 червня німецьким військам вдалось форсувати ріку в районі Даугавпілса, а 2 липня — в районі Єкабпілса. 1 липня 18-а німецька армія зайняла Ригу та увійшла на територію південної Естонії.

Тим часом 3-а танкова група Вермахту 23 червня розбила 5-у танкову дивізію 11-ї радянської армії в районі Алітуса, 24 червня зайняла Вільнюс та вийшла в тил Західного фронту.

Центральний напрямок.Флангові армії Західного фронту зазнали значних втрат вже в перший день війни. На гродненському напрямку 23 червня силами 6-го і 11-го механізованих та 6-го кавалерійського корпусів, а також частини 3-ї армії була здійснена спроба провести контрнаступ, однак виділені для удару сили не встигли сконцентруватись у визначених районах і одночасного наступу не вийшло. 28 червня 1941 року німецькі війська оволоділи Мінськом та замкнули кільце оточення, в якому опинилися основні сили Західного фронту. 30 червня генерал армії Д. Г. Павлов був відсторонений від командування Західним фронтом, а 4 липня за вироком військового трибуналу — розстріляний.

Південний напрямок.На південному напрямку Червона Армія мала найсильніше угруповання, тому військові успіхи Вермахту тут були меншими ніж на інших ділянках фронту. З 23 по 26 червня спочатку авіація, а потім кораблі Чорноморського флоту завдали відчутних ударів по румунським містам Суліна і Констанца. 24 червня в районі трикутника Дубно — Луцьк — Броди війська Південно-Західного фронту вчинили спробу зупинити просування 1-ї танкової групи німців. Хоча війська Червоної Армії зазнали поразки, однак затримали німецький наступ на тиждень та не дозволили відрізати львівське угруповання радянських військ.

Львівсько-Чернівецька операція — стратегічна оборонна операція радянських військ на південному фланзі радянсько-німецького фронту в ході операції «Барбаросса».








Дата добавления: 2014-12-22; просмотров: 928;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.