Вимоги до приміщень, в яких встановлюються побутові газові плити.
Назначение
Интерферометр шахтный типа ШИ-10 представляет собой переносной прибор, предназначенный для определения концентрации метана и углекислого газа в воздухе горных выработок, на газокомпрессорных станциях и других объектах транспорта, распределения, хранения и использования природного газа. Прибор позволяет проводить определение концентрации при одновременном содержании метана и углекислого газа в воздухе. Принцип действия прибора основан на измерении смещения интерференционной картины при изменении состава исследуемой газовой среды, которая находится на пути одного из двух лучей, способных интерферировать. Величина смещения пропорциональна разности между показателями преломления света исследуемой газовой среды и атмосферного воздуха.
ЛЕКЦІЇ
ВНУТРІШНЬОБУДИНКОВІ ГАЗОПРОВОДИ
і ГАЗОВЕ УСТАТКУВАННЯ
(курсове професійно-технічне навчання)
1. Типи газових пальників. Первинне і вторинне повітря.
Газовий пальник – це пристрій, який забезпечує змішування певної кількості горючого газу і повітря, подачу утвореної суміші до місця спалювання і регулює процес горіння.
По методу спалювання газувсі пальники поділяються на:
- дифузійні – без попереднього змішування з повітрям (це труба з отворами, з яких витікає газ, а необхідне для горіння повітря поступає повністю із оточуючого середовища, в них довге полум”я з невисокою температурою, може з”являтися копоть, неповне згорання палива, необхідна велика топочна камера);
- дифузійно-кинетичні – з неповним попереднім змішуванням з повітрям
- кинетичні– з повним попереднім змішуванням з повітрям.
По способу подачі повітря пальники поділяються на:
- бездуттєві, в яких повітря поступає в топку завдяки розрідженню в ній,
- інжекційні, в яких повітря засмоктується за рахунок енергії струменю газу,
- дуттєві(з примусовою подачею повітря - за допомогою вентилятора, повітрєдувки або компрессора), в яких повітря потрапляє в газорозподільний пристрій, а з нього через сопла витікає в закручений поток повітря, змішується з ним і готова газоповітряна суміш подається через насадок пальника до місця спалювання;
Інжекційні пальники застосовуються в побутових газових плитах, проточних і ємкісних водонагрівачах, секційних опалювальних котлах, опалювальних печах.
Вони забезпечують спалювання газу по проміжковому принципу, тобто, початок горіння – кінетичний, а закінчення горіння – дифузійне.
Інжекційні пальники забезпечують хороше змішування газу з повітрям.
Газ, що витікає із сопла з великою швидкістю, за рахунок кінетичної енергії струменю засмоктує в інжекторзмішувальної трубки пальника певну кількість повітря, необхідну для повного згорання газу. Це повітря називається первинним,а процес всмоктування повітря - інжекцією.
Повітря, яке йде в топочний простір додатково, і підтримує горіння називається вторинним.
2. Інжекційні пальники, їх конструктивні елементи.
Газовий пальник – це пристрій, який забезпечує змішування певної кількості горючого газу і повітря, подачу утвореної суміші до місця спалювання і регулює процес горіння.
Інжекційні пальники застосовуються в побутових газових плитах, проточних і ємкісних водонагрівачах, секційних опалювальних котлах, опалювальних печах.
Інжекційні пальники забезпечують хороше змішування газу з повітрям.
Газ, що витікає із сопла з великою швидкістю, за рахунок кінетичної енергії струменю засмоктує в інжекторзмішувальної трубки пальника певну кількість повітря, необхідну для повного згорання газу. Це повітря називається первинним,а процес всмоктування повітря - інжекцією.
Інтенсивне змішування газу з повітрям відбувається в горловині (конфузорі) і завершується в дифузорізмішувальної трубки, в якому підвищується статичний тиск за рахунок пониження швидкості газоповітряного потоку.
Повітря, яке йде в топочний простір додатково, і підтримує горіння називається вторинним.
Більшість газових пальників мають загальні конструктивні елементи:
- прилади для підводу газу і повітря
- змішувальну камеру
- пальникову насадку і стабілізатор.
В деяких конструкціях окремі елементи можуть бути зовсім відсутні або компонуватися в одній деталі.
Будова інжекційного пальника низького тиску:
1 – сопло (форсунка), діаметр якого для природного газу = 1,2 мм, а для ЗВГ = 0,7 мм;
2 – регулятор первинного повітря (шайба);
3 – змішувальна трубка (3.1-інжектор, 3-2-конфузор, 3.3-дифузор);
4 – пальникова насадка (ковпачок-розсікач);
а – первинне повітря,
б – вторинне повітря.
3. Причини відриву і проскоку полум”я в пальниках, способи їх усунення.
Відрив полум”я – це один з видів ненормального спалювання газу, воно виникає, коли швидкість подачі газоповітряної суміші (газу і повітря) більше швидкості горіння.
Таке горіння супроводжується шипінням, а полум”я тремтить і наче хоче відірватись від пальника. При цьому частина газу не приймає участі в горінні і заповнює навколишній простір аналогічно звичайному витоку газу.
Особливо небезпечним є повний відрив полум”я, оскільки горіння припиняється повністю, а газ продовжує інтенсивно виходити і заповнювати топку або навколишнє середовище, що може стати причиною вибуху. При повному відриві необхідно терміново припинити подачу газу (закрити газовий кран) і провітрити приміщення.
Причинами відриву можуть бути: велика тяга димоходу, підвищення тиску газу, замале відкриття регулятора первинного повітря.
Проскок полум”я – це коли швидкість горіння біле швидкості виходу газоповітряної суміші. Полум”я проникає в середину пальника і горить біля сопла.
Причини проскоку – недостатня кількість газу (не повністю відкритий газовий кран або низький тиск в мережі), або надмірне відкриття регулятора первинного повітря. При цьому кількість газу зменшується, а кількість повітря збільшується на стільки, що газоповітряна суміш стає вибухонебезпечною. Результатом цього є миттєве проникання полум”я до сопла, утворення хлопків, які викликають погасання полум”я.
У випадку проскоку полум”я необхідно терміновопогасити і остудити пальник, перевірити тиск газу, відкритість кранів і регулятора первинного повітря, провітрити приміщення.
4. Вимоги до приміщень, в яких встановлюються побутові газові прилади.
Можливість встановлення газового обладнання в приміщеннях визначається відповідно до будівельних норм і правил на проектування цих приміщень і вимог ДБН В.2.5.-20-2001 “Газопостачання”, а саме:
- вікно з кватиркою, фрамугою, тощо
- природнє і електричне освітлення
- вентиляційний канал
- висота не менше 2,2 м
- об”єм залежно від виду і потужності газового приладу
- димовий канал (відокремлений-для нової забудови, для існуючих будинків дозволено приєднювати 2 прилади до одного каналу на відстані 0,5 м)
- підріз в дверях площею не менше 0,02 кв.м
5. В яких приміщеннях забороняється встановлювати побутові газові прилади?
Не допускається розміщення газових приладів:
- в приміщеннях будь якого призначення, які не мають вікна з кватиркою
- в коридорах загального користуваня
- в санітарних вузлах
- в гуртожитках усіх типів
- в підвальних поверхах, а при газопостачанні ЗВГ в підвалах і цокольних поверхах будинків
- дитячих дошкільних і шкільних закладах
- лікарнях та лікувально-поліклінічних приміщеннях
- спальних корпусах санаторіїв, закладів відпочинку, дитячих оздоровчих закладів та шкіл-інтернатів
- культурно-видовищних, дозвільчих, спортивних, торгівельних, транспортних, культових та інших закладах з можливим перебуванням людей більше 50 чол в одному приміщенні
- громадських будинках і спорудах висотою понад 26,5 м
а також в приміщеннях, які не відповідають всім існуючим вимогам, в яких дозволено встановлення газового обладнання.
Вимоги до приміщень, в яких встановлюються побутові газові плити.
Газові плити слід встановлювати в приміщеннях кухонь, які відповідають наступним вимогам:
- вікно з кватиркою (фрамугою)
- природнє і електричне освітлення
- висота не менше 2,2 м
- витяжний вентиляційний канал
- внутрішній об”єм приміщення для:
ПГ-4 = не менше 15 куб.м , ПГ-3 = не менше 12 куб.м.,
ПГ-2 = не менше 8 куб.м
В існуючих житлових будинках допускається установка ПГ:
- в приміщеннях кухонь висотою не менше 2,2 м і необхідним об”ємом при відсутності вент.каналу, але при наявності в приміщенні вікна з кватиркою (фрамугою) у верхній частині вікна,
- в коридорах окремих квартирпри наявності в коридорі вікна з кватиркою (фрамугою) у верхній частині вікна і проходу між плитою та протилежною стіною не менше 1 м, при цьому стіни і стелі коридора повинні бути обштукатурені, а житлові приміщення відділені від коридору щільними перегородками та дверима,
- в кухнях із похилими стелями, що мають висоту в середній частині менше 2 м, ПГ слід встановлювати в тій частині кухні, де висота не менше 2,2 м.
В існуючих ЖБ, які мають висоту від 2,0 до 2,2 м дозволяється встановити ПГ, якщо об”єм цього приміщення в 1,25 рази більше від нормативного.
Допускається установка ПГ в будовах, розташованих поза ЖБ – літніх кухнях, якщо вони відповідають всім вимогам, і в них обліковується спожитий газ (лічильник).
7. Вимоги до приміщень, в яких встановлюється опалювальне газове обладнання.
Для опалення передбачаються ємкісні газові водонагрівачі, малометражні опалювальні котли та інше опалювальне обладнання (конвектори, калорифери, каміни, термоблоки), призначені для роботи на газовому паливі.
Для опалення приміщень ЖБ висотою до 10 поверхів включно використовують газові каміни, конвектори, калорифери та інші типи опалювального газового обладнання заводського виготовлення з відведенням продуктів згорання через зовнішню стіну будинку (парапетні).
Опалювальні апарати конвекторного типу з герметичною камерою згорання і відводом продуктів згорання через зовнішню стіну будинку можуть установлюватися в житлових і службових будинках.
Теплова потужність конвекторів, що встановлюються у ЖП не повинна перевищувати 7,5 кВт.
Установку водонагрівачів, опалювальних котлів та опалювальних апаратів з відводом продуктів згорання в димохід або крізь зовнішні стіни будинку слід передбачати в кухнях або у відособлених нежилих приміщеннях, які призначені для їх розміщення і відповідають всім вимогам, а саме:
1. Для газового обладнання тепловою потужністю до 30 кВт включно:
- вікно з кватиркою
- природне і електричне освітлення
- витяжний вентиляційний канал
- об”єм приміщення не менше 7,5 м3
- висота не менше 2,2 м
- відокремлений димохід
- підріз в дверях площею 0,02 м2
Установку газового опалювального обладнання тепловою потужністю понад
30 кВт до 200 кВт слід передбачати у відособленихнежитлових, вбудованих або прибудованих до ЖБ приміщеннях, які відповідають наступним вимогам.
2. Для газового обладнання тепловою потужністю понад 30 кВт до 60 кВт:
- вікно з кватиркою
- природне і електричне освітлення
- витяжний вентиляційний канал в об”ємі 3-х кратного повітряобміну в год.
- об”єм приміщення не менше 13,5 м3
- висота не менше 2,5 м
- відокремлений димохід
- підріз в дверях площею 0,025 м2
- розміри витяжних та припливних пристроїв повинні визначатися розрахунком
- збільшення зашклення з розрахунку 0,03 м2 на 1 м3 об”єму приміщення
- огороджуючі від сіміжних приміщень конструкції
- наявність первинних засобів пожежогасіння
3. Для газового обладнання тепловою потужністю понад 60 кВт до 200 кВт:
- вікно з кватиркою
- природне і електричне освітлення
- витяжний вентиляційний канал в об”ємі 3-х кратного повітряобміну в год.
- об”єм приміщення не менше 15 м3
- висота не менше 2,5 м
- відокремлений димохід
- підріз в дверях площею 0,025 м2
- розміри витяжних та припливних пристроїв повинні визначатися розрахунком
- збільшення зашклення з розрахунку 0,03 м2 на 1 м3 об”єму приміщення
- огороджуючі від сіміжних приміщень конструкції
- наявність первинних засобів пожежогасіння.
При розміщенні опалювального обладнання в прибудованому до ЖБ приміщенні, виконуються наступні додаткові вимоги:
- прибудова повинна розміщуватися біля глухої частини стіни будинку з відстанню від віконних та дверних отворів не менше 1 м,
- стіна прибудови не зв”язана зі стіною ЖБ.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 14061;