Запит на вибирання.
Схема 3.Приклади реляційної моделі бази даних
План уроку
1. Повторення попереднього матеріалу (понять таблиця, запит, методи створення фільтрів, зв 'язок між таблицями, робота з діалоговим вікном Добавление таблицы).
2. Поняття запиту.
3. Поняття простого запиту.
4. Поняття запиту на вибирання.
5. Інші типи запитів.
6. Створення запитів у СУБД Access.
7. Підсумок уроку.
8. Домашнє завдання.
Нові терміни та поняття: запит, запит на вибирання, запит-вибір, бланк запиту.
І. Теоретичний конспект
База даних являє собою місце знаходження даних певної області та платформу для обробки даних. Прикладом роботи з даними однієї таблиці є фільтри, але на практиці часто виникає необхідність обробки даних зв'язаних таблиць.
Фільтри застосовують у випадку нескладних умов пошуку і виведення даних на екран чи папір.
За допомогою запитів фільтрують дані кількох зв'язаних об'єктів, які відповідають певним умовам, для подальшої роботи з ними.
Запит – це об’єкт бази даних, призначений для аналізу даних. Він забезпечує відбір певних даних, які містяться в таблицях, або виконання певних дій з даними. Запит дає змогу створювати загальний набір записів із різних таблиць.
Запит — це засіб відшукання потрібних записів, перетворення таблиць і створення на їхній основі нових таблиць.
Запитам користувач дає назви і зберігає їх на закладці Запити (Queries) головного вікна БД.
Розрізняють декілька типів запитів.
Запит на вибирання.
Найпростішим є звичайний Запит (інша назва — запит на вибирання), який відображає на екрані вибрані з таблиці записи. Ці запити не змінюють основної таблиці БД.
Для створення запиту існує спеціальна мова SQL, але більшість користувачів створюють запит на основі запиту за зразком — QBE (Query By Example). Основою створення нового запиту можуть бути таблиці та наявні запити. Коли викликають команду створення запиту, СУБД пропонує бланк, який необхідно заповнити відповідно до поставлених запитань щодо роботи з записами БД. Дані бланку обробляють автоматично. Результатом є новий об'єкт БД — запит у вигляді таблиці з відібраними даними та результатом обробки цих даних. Слід зауважити, що дані, отримані у запиті, не зберігаються, користувач не може їх змінити.
Запит на вибирання також використовують для обчислень. Для фіксації результату обчислень використовують поле, значення якого будуть аргументами для таких вбудованих функцій СУБД:
А) суми значень поля (функція Sum);
Б) середнє значення(Avg);
В) мінімальне або максимальне( Min,Max) значення полів;
Г) кількість значень поля(Count).
Формат імені нового поля має такий вигляд: <Назва нового поля>: <Вираз>. Вираз складається з імен полів, числових даних та дій. Імена полів беруться у квадратні дужки. Наприклад, запит на процентне відношення кількості учнів, які посіли місця на олімпіаді до загальної кількості учнів по всіх учасниках олімпіади:
Відношення: [Місце]/[Кількість_учнів]
Дата добавления: 2014-12-01; просмотров: 784;