Вправа 2. Виконайте завдання. 1. Уважно проаналізувавши графік, дайте відповідь на такі запитання:
1. Уважно проаналізувавши графік, дайте відповідь на такі запитання:
а) як можна визначати рівень заробітної плати, користуючись теорією граничної продуктивності факторів виробництва;
б) що представлено на рисунку: попит і пропозиція на працю окремої конкурентної фірми або на конкурентному ринку праці?
MRC – граничні витрати на ресурс;
MRP – граничний продукт праці в грошовому вираженні;
W – ставка заробітної плати;
L – кількість праці;
E – точка рівноваги.
2. Очікувана норма прибутку при вкладі капіталу у виробництво нового класу відеомагнітофонів складає 12%. Чи буде здійснюватись цей проект інвестицій при став відсотка, який дорівнює 3%, 8%, 13%?
3. Ви володієте визначеною грошовою сумою. Перед Вами відкриваються альтернативні шляхи використання грошей: купити земельну ділянку, помістити на срочний вклад в банк. В якому випадку Ви зупините свій вибір на покупці землі? Які економічні показники Ви враховуєте при цьому? Яка теоретична формула для визначення ціни земельної частки?
4. Президент компанії, відомий співак можуть заробляти сотні тисяч доларів в рік, а звичайний службовець – в багато разів менше. Проаналізуйте ці відмінності в заробітній платі й сформулюйте відповідь на наступне запитання: які фактори лежать в основі диференціації ставок заробітної платні?
5. Що представляють собою осяжні і неосяжні форми капіталу: це – а) гроші? б) верстати? в) патенти? г) Ваші знання, здобутки за роки навчання в університеті?
6. П’ять осіб отримують дохід відповідно у розмірі 100, 150, 250, 500, 1000 доларів. Побудуйте криву Лоренцо для такої економіки з 5 осіб та дайте пояснення.
Література
1. Економічна теорія: Політекономія: Підручник / За ред. В.Д. Базилевича. – К., 2006. – Гл.13.
2. Экономическая теория (политэкономия): Учебник / Под общ. ред. акад. В.И. Видяпина, акад. Г.П. Журавлевой. – М., 2004. – Гл.11.
3. Мочерний С.В. Політична економія: Навч. посіб. – К., 2002. – Гл.12, 14, 18.
4. Політична економія: Навч. посіб. для студентів / За ред. проф. С.І. Архієреєва, доц. В.С. Духова, доц. Н.Б. Решетняк. – Харків, 2006. – Гл.13, 17.
Глава 12. Макроекономічний аналіз: народногосподарський облік і система національних рахунків
Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 760;