Доступ до баз даних. СУБД MYSQL. Система безпеки. Утиліти. Мова SQL
Доступ до баз даних.
Вище ми обговорювали, навіщо Web-програмісту потрібно забезпечити доступ до баз даних. Далі необхідно з'ясувати, до яких типів баз даних і якими засобами цей доступ можна забезпечити.
Найпростішими базами даних зі всіх можливих є плоскі текстові файли. Для доступу до них можна використовувати засоби DHTML або файлові операції, включені до складу серверних мов сценаріїв. Для взаємодії з популярними настільними базами даних, такими як добре відома вам СУБД Microsoft Access, використовуються свої технології. Оскільки найпопулярнішими настільними операційними системами як і раніше залишаються представники сімейства Microsoft Windows, засоби доступу до настільних СУБД будуть розглянуті в темі, присвяченій серверній мові сценаріїв Active Server Pages (ASP). Самі ж «продвинуті» засоби доступу мають в своєму розпорядженні сервери баз даних, такі як MS SQL або MYSQL, особливостям якого і присвячена дана тема.
СУБД MYSQL.
MYSQL є, можливо, найяскравішим програмним проектом після виходу Linux. Зараз вона серйозний конкурент великим СУБД в області розробки баз даних малого і середнього масштабу. Особливими цілями проектування MYSQL були швидкість, надійність і простота використання. Аби досягти такої продуктивності, її розробник - шведська фірма ТСХ прийняла рішення зробити багатопотоковим внутрішній механізм MYSQL. Багатопотокове застосування одночасно виконує декілька завдань - так, як якби одночасно виконувалося декілька екземплярів застосування.
Зробивши MYSQL багатопотоковою, ТСХ дала користувачам багато вигод. Кожне вхідне з'єднання обробляється окремим потоком, при цьому ще один потік, що завжди виконується, управляє з'єднаннями, тому клієнтам не доводиться чекати завершення виконання запитів інших клієнтів. Одночасно може виконуватися будь-яка кількість запитів. Поки який-небудь потік записує дані в таблицю, всі інші запити, що вимагають доступу до цієї таблиці, просто чекають, поки вона звільниться. Клієнт може виконувати всі допустимі операції, не звертає уваги на інші одночасні з’єднання. Потік, що управляє, запобігає одночасному запису якими-небудь двома потоками в одну і ту ж таблицю. Така архітектура складніша, ніж однопоточна. Проте виграш в швидкості завдяки одночасному виконанню декількох запитів значно перевершує втрати швидкості, викликані збільшенням складності.
Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 717;