Структурна схема ВОСП представлена на рисунку 2
Ст. А Ст. Б
Рисунок 2
Двобічний зв’язок здійснюється по двох волоконним світловодам, по одному волокну – напрямок А-Б, по другому – Б-А. В обох напрямках передача ведеться на одній і тій же несучій (довжині хвилі). Отже, система передачі односмугова чотирьохпровідна або двохволоконна однокабельна.
З апаратури ІКМ сигнали можуть поступати в двохполярному (біполярному) коді АМІ (ЧПІ) або НДВ-3. Перетворювач коду прийому ПКпр здійснює перетворення біполярного коду в однополярну цифрову послідовність і здійснює узгодження рівнів по потужності між електричними (ІКМ) і оптичними елементами тракту.
Передаючий оптичний модуль (ПОМ) забезпечує перетворення електричних сигналів в оптичні.
Далі сигнал поступає на узгоджувальний пристрій (УП), який на передачі і прийомі формує і узгоджує діаграму спрямованості і апертуру між приймальними і передаючими пристроями і волоконним світловодом (апертура – це кут між оптичною віссю і однією з утворюючих світлового конусу, що потрапляє в торець волоконного світловода, при якій виконується умова повного внутрішнього відбиття).
Лінійний регенератор (РЛ) відновлює і підсилює сигнал “світло-струм-світло”.
приймальними і передавальними пристроями і волоконним світловодом (апертура –це кут між оптичною віссю і однією із утворюючих світлового конусу, що потрапляє в торець волоконного світловода, при якій виконується умова повного внутрішнього відбиття).
Приймальний оптичний модуль (ПРОМ) перетворює оптичний сигнал в електричний.
Перетворювач коду передачі (ПКпер) перетворює сигнал в одно полярному моді в біполярний. Далі сигнал поступає на апаратуру ІКМ.
Діючи ВОСП можна класифікувати по таким ознакам:
- Параметрам, які утворюються з джерелом оптичного випромінювання (несучого коливання) і методом прийому, як когерентні і некогерентні;
- По кількості мод, які розповсюджуються (променів в ОВ) – одно – і багатомодові.
Дата добавления: 2015-12-22; просмотров: 969;