ТЕХНІКА ВНУТРІШНЬОМ'ЯЗОВИХ ІН'ЄКЦІЙ

Навчальна мета: уміти визначити верхньозовнішній квадрант сідниці; увести внутрішньом'язово лікарську речовину.

Виховна мета: усвідомити значення правильного визначення ділянки тіла для внутрішньом'язових ін'єкцій.

Початковий обсяг знань: знати перевагу внутрішньом'язового введення ліків; ділянки тіла, які частіше використовують для внутрішньом'язових ін'єкцій.

Оснащення:

1) шприци стерильні ємкістю 2, 5, 10 мл;

2) голки стерильні завдовжки 6 — 8 см;

3) стерильні ватні тампони, серветки;

4) 70 % розчин етилового спирту;

5) лікарські препарати для внутрішньом'язових ін'єкцій;

6) ниркоподібний лоток;

7) пилочка.

Перевага внутрішньом'язового введення ліків. Багато лікарських препаратів при підшкірному вве-денні спричинюють місцеве подразнення тканини, а іноді призводять до утворення асептичних інфільт-ратів та абсцесів. У разі внутрішньом'язового їх уведення завдяки наявності в м'язах численних крово-носних та лімфатичних судин препарати всмоктуються швидше і не призводять до розвитку ускладнень.

Максимально внутрішньом'язово можна ввести не більше ніж 10 мл розчину, оскільки перерозтягнення м'яза призводить до порушення всмоктування препарату і розвитку інфільтрату.

Ділянки тіла, які частіше використовують для внутрішньом'язових ін'єкцій

Внутрішньом'язові ін'єкції частіше роблять у верхньозовнішній квадрант сідничної ділянки, рідше — у передньозовнішню поверхню стегна, м'яз плеча або підлопаткову ділянку.

Якщо при виконанні внутрішньом'язової ін'єкції в сідницю укол роблять надто близько до сідничної складки (нижньовнут-рішній квадрант), існує небезпека пошкодити сідничний нерв. Якщо укол здійснюють у верхньовнутрішній квадрант сідниці, можна проколоти верхню сідничну артерію.

У ділянці середньої третини поверхні стегна розміщений широкий латеральний м'яз і відсутні крупні нерви та артерії. Однак у цій ділянці розміщено багато малих нервових закінчень, тому багато хворих скаржаться на біль після введення ліків.

Щоб визначити місце для внутрішньом'язової ін'єкції в зовнішній ділянці плеча, потрібно однією рукою знайти нижній край надллечового відростка, другою взятись за латеральну частину руки на рівні пахвової ямки. Перевернутий умовно вниз гострим кінцем трикутник є місцем ін'єкції. Ділянку плеча для внутрішньом'язових ін'єкцій використовують у тому разі, коли не можна використати інші ділянки.

Внутрішньом'язові ін'єкції не рекомендується вводити в середню третину латеральної поверхні плеча, тому що тут розміщена глибинна плечова артерія та радіальний нерв і існує небезпека їх травмування.








Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 858;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.