Шина EISA
Необхідність підвищення продуктивності поряд із забезпеченням сумісності привела до подальшого розвитку шини ISA. Тому у вересні 1988 року Compaq, Epson, Hewllett-Packard, NEC, Wyse, Zenith, Olivetti, AST Research й Tandy представили 32-розрядне розширення шини з повною зворотною сумісністю, що одержало назву EISA (Extended ISA). Основні характеристики нового інтерфейсу були наступними:
Слот EISA повністю сумісний зі слотом ISA. Як і у випадку 16-розрядного розширення, нові можливості забезпечувалися шляхом додавання нових ліній. Оскільки далі подовжувати рознімання ISA було нікуди, розроблювачі знайшли оригінальне рішення: нові контакти були розміщені між контактами шини ISA і не були доведені до краю рознімання. Спеціальна система виступів на розніманні й щілин в cоответствующих місцях на EISA-картах дозволяла їм (картам) глибше заходити в рознімання й приєднуватися до нових контактів. На "першому поверсі" (верхньому) цієї двоповерхової конструкції перебувають контакти вже відомої ISA, у той час як на "другому поверсі" (нижньому) перебувають нові виводи EISA. Із цієї причини в слоты EISA можуть уставлятися й ISA-картки (останні не будуть повністю входити в рознімання, тому що вони не мають прорізи)
EISA є 32-розрядною шиною, що в сполученні з 8.33 MHz'ами дає пропускну здатність в 33 Mb/s
32-розрядна адресація пам'яті дозволяла адресувати до 4 Gb пам'яті (як й у розширенні ISA, нові адресні лінії були без затримки)
Дата добавления: 2015-10-13; просмотров: 396;