Договори (контракти) суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності
Будь-які операціїугоди в зовнішньоекономічній діяльності оформляються за допомогою укладання зовнішньоекономічних договорів (контрактів).
Зовнішньоекономічний договір -цематеріально оформлена угода двох чи більше суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності і їх іноземних контрагентів, направленаспрямоване на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав і обов'язків у зовнішньоекономічній діяльності.
Зовнішньоекономічний договір (контракт) складається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України або законом.
Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право укладатиув'язнювати,замикати,поміщати будь-які види зовнішньоекономічних договорів (контрактів), окрімкрім тих, які прямо і у винятковій формі заборонені законами України.
Типова форма зовнішньоекономічного договору (контракту) наведена в Положенністановищі про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів).
У зовнішньоекономічний договір повинні бути включені наступніслідуючі умови:
1. Назва, номер договору, дата і місце його укладання.укладення,ув'язнення
2. Преамбула. У ній вказуютьсявказуються: повнецілковите і точне найменування сторін- учасників зовнішньоекономічної операції, під якими вони офіційно зареєстровані, зіз вказівкою країни; осіб, від імені яких укладається зовнішньоекономічний договір (контракт) і найменування документів, якими керуються контрагенти при укладенні договору (статутустав і т.п).
3. Предмет договору - який товар повинні поставити зіз вказівкою сортугатунку, марки.
4. Кількість і якість товару.
5. Базисні умови постачання товарів – вони систематизовані в уніфікованому документі - Міжнародних правилах інтерпретації комерційних термінів (ІНКОТЕРМС).
6. Ціна і загальнаспільна вартість договору.
7. Умови платежів – вказуютьсявказується спосіб, порядоклад, терміни розрахунків і гарантії виконання сторонами взаємних платіжних зобов'язань.
8. Умови приймання-здачі товару - в цьому розділі визначаються терміни і місце фактичної передачі товару, а також перелік товаросупровідних документів. Якщо плануєтьсяпланерує протягом тривалого терміну поставляти товар партіями, доцільно скласти графік постачань, в якому вказати, який товар, в якій кількості і в який період часу буде поставлений.
9. Упаковка і маркування- в цьому розділі вказуютьвказуються відомості про упаковку товару (контейнери, ящики та ін.) і нанесенузавдану на неї відповідне маркування.
10. Форс-мажорні обставини - міститьутримує відомості про те, в яких випадках умови договору можуть бути не виконані сторонами. Перелік форс-мажорних обставин повинен бути закритимзачиненим і вичерпним.
11. Санкції і рекламації - встановлюється порядоклад застосуваннявживання штрафних санкцій, відшкодування збитків і пред'явлення рекламацій у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням контрагентами своїх зобов'язань.
12. Врегулювання суперечокспорів в судовому порядку.ладі
13. Місцезнаходження, поштові й платіжні реквізити сторін.
За домовленістю сторін у договорі також можуть бути обумовлені додаткові умови.
Слід звернути увагу, що деякі зовнішньоекономічні контракти підлягають обов'язковій реєстрації в Міністерстві економіки України. Це контракти, предметом яких єз'являються,являються наступні товари походженням зіз України:
- у відношенніставленні яких міжнародними договорами передбачені добровільні обмеження експорту щоб уникнути демпінгу;
- у відношенніставленні яких здійснюються антидемпінгові процедури;
- імпорт яких в інші країни квотується, ліцензіюєтьсяліцензується згідно із законодавством інших країн;
- експорт яких здійснюється в рамкаху рамках бартерних операцій;
- товари, реекспорт яких регулюється чинним законодавством України і міжнародними договорами;
- на підставіоснові,заснуванні яких здійснюються операції зіз давальницькою сировиною українського замовника, якщо контрактом передбачена реалізація готової продукції в країні- виконавці або вивіз її в іншу країну;
- металобрухт;металолому,
- із нафта.
Підтвердженням реєстрації зовнішньоекономічного договору (контракту) єз'являється,являється карткакарточка реєстрації-облікуурахування зовнішньоекономічного договору встановленоїустановленої форми, що єз'являється,являється підставоюосновою,заснуванням для подальшого митного оформлення товарів.
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 875;