Типи довідкових видань: енциклопедії, довідники, словники, путівники.
ЗАКОН УКРАЇНИ Про бібліотеки і бібліотечну справу. Стаття 1: Бібліотека - інформаційний, культурний, освітній заклад (установа, організація) або структурний підрозділ, що має упорядкований фонд документів, доступ до інших джерел інформації та головним завданням якого є забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки.
Витяг з «Правил користування науковою бібліотекою ЗНУ»:
à Читачі мають право отримувати в тимчасове користування наукову, навчальну, художню, довідкову, методичну літературу на абонементах, в читальних залах; користуватись всіма видами довідково-бібліографічного обслуговування; брати участь в читацьких конференціях, літературно-музичних вечорах, диспутах та інших заходах, що проводить Бібліотека.
à Література видається: на навчальному абонементі на семестр; на науковому абонементі строком на місяць.
à Рідкісні видання, альбоми, атласи, енциклопедії, інші довідкові видання, а також поодинокі примірники, книжки підвищеного попиту, видання на електронних носіях видаються лише в читальних залах.
à Для одержання літератури читач подає читацький квиток, заповнює читацьку вимогу, розписується на книжковому формулярі, в читальному залі заповнює контрольний талон.
à Читачі зобов'язані дбайливо ставитись до книжок та інших творів друку, одержаних із фондів Бібліотеки, повертати їх у встановлені терміни; не робити в книзі ніяких поміток, не виривати і не загинати сторінки; не виймати картки з каталогів та картотек. При отриманні літератури читач має ретельно передивитись її і, якщо виявить якісь дефекти, - повідомити бібліотекаря. Відповідальність за зіпсовану літературу несе читач, який користувався нею останнім.
à Читачі, що втратили книжки з бібліотечного фонду, або завдали їм непоправної шкоди, повинні замінити їх відповідно такими ж або визнаними Бібліотекою рівноцінними за змістом та за вартістю, відповідно ринкових цін, що діють на день розрахунку.
à На час літніх канікул студенти повинні повернути до Бібліотеки книжки та інші отримані матеріали.
à На початку кожного навчального року читач повинен перереєструватись.
Структурні підрозділи наукової бібліотеки ЗНУ:
Абонементи:
к. №140 - науковий абонемент. Комп’ютерний запис та перереєстрація читачів, видача довідок і читацьких квитків. Література з питань філософії, права, соціології, психології, політології, історії, філології, фізики, математики та спорту
к. №14 – навчальний абонемент. Читач отримує літературу додому, література видається відповідно до навчальних планів на семестр або навчальний рік
к. №18 – художній абонемент. Українська, російська , зарубіжна література, книги по мистецтву, медицині, технічна і біологічна література
Читальні зали:
к. №134 – для викладачів. Праці викладачів, дисертації, автореферати дисертацій, матеріали конференцій, періодичні видання останнього року
к. №137 - суспільної літератури та наукової періодики. Література з галузей знань: У – Економіка. Економічні науки. Ф - Політичні науки. Х – Держава і право. Юридичні науки. Ч - Педагогіка. Т - Всесвітня історія. Історія України. Э – Релігія. Ю - Філософія. Психологія. Логіка. Етика. Естетика. Я -Енциклопедії. Словники. Програми. Автореферати. Методичні посібники.); періодичні видання (за винятком останніх років та фізико-математичної);
к. №139- філологічної літератури. Література з галузей знань: Ш1 - Філологія. Мовознавство.Ш2 - Фольклористика.Ш5 - Літературознавство. Ш6 - Художня література. 5 - Природничі науки. Р - Медичні науки. Я - Енциклопедії. Словники).
к. №126 – Зал електронних ресурсів бібліотеки. Для роботи з: бібліографічними, реферативними та повнотекстовими базами даних, наданими в мережі Internet та електронним каталогом НБ ЗНУ для подальшого використання знайденої інформації в учбовій та науковій діяльності.
I корпус, к. №61 -фізико-математичної літератури. Навчальні посібники, наукова література, періодика з точних наук, автореферати, методичні посібники.
Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки складається з каталогів, картотек та фонду довідкових і бібліографічних видань.
Типи довідкових видань: енциклопедії, довідники, словники, путівники.
Довідковий апарат книги – це анотація, передмова (або післямова), вступна стаття, примітки, коментар, список літератури, додатки, покажчики, зміст.
Бібліографія – слово грецьке: “бібліо” – книга, “графо” – пишу, тобто книгоопис(Бібліографія повідомляє відомості не про самі наукові теорії, ідеї, факти, а про твори друку, в яких вони викладені)
Державна бібліографія – видання Книжкової палати України:«Літопис авторефератів дисертацій»; «Літопис газетних статей»; «Літопис журнальних статей»; «Літопис книг»; «Нові видання України»; Український реферативний журнал
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 2228;