ОБ'ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРОГО
Здійснюється чотирма способами.
1. Огляд. Є одним з найпростіших, не потребує спеціального обладнання і дає достатню кількість інформації. Огляд хворого починається з моменту його появи в кабінеті хірурга. Хода, вираз обличчя, положення тіла, характер мови, колір шкіри, наявність висипки і синців є важливими характеристиками стану хворого. Бажано проводити повний огляд хворого — це дає можливість порівняти симетричні здорову й уражену частини тіла, не пропустивши локальних змін.
2. Пальпація. її необхідно проводити теплими руками, обережно, щоб не викликати у хворого неприємних відчуттів і сильного болю. Пальпація дає змогу виявити наявність болючості, ступінь напруження м'язів, місцеву зміну температури, наявність патологічних змін.
3. Перкусія. Дає змогу визначити межі органів для виявлення пухлин, кіст, вільної рідини, запальних інфільтратів.
4. Аускультація. Полягає у вислуховуванні фізіологічних і патологічних шумів. Обстежуючи хворого, необхідно оцінити його загальний стан (задовільний, середньої тяжкості, вкрай тяжкий). Слід звернути увагу на психічну адекватність хворого, його рухову активність, стан серцево-судинної і дихальної систем.
МІСЦЕВІ ЗМІНИ
Status localis — відмінна складова хірургічної історії хвороби. Для опису місцевих змін використовують такі методи:
1. Огляд. При цьому оцінюють характер патологічного процесу (припухлість, рана, випинання, деформація, виразка), його локалізацію, розміри, колір шкіри. Дуже важливо проводити огляд симетричних ділянок тіла.
2. Пальпація. Визначають болючість (виникнення больових відчуттів у відповідь на дії лікаря), місцеву температуру, межі патологічного процесу; обстежують магістральні судини і регіонарні лімфатичні вузли, консистенцію утворення і його рухомість.
3. Перкусія. Оцінюють характер перкуторного звуку (притуплений, тимпаніт), виявляють спеціальні симптоми.
4. Аускультація. Виявляють судинні шуми і деякі особливі симптоми.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 909;