Найм (оренда)
За договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ). Предметом договору найму можуть бути також майнові права.
За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Договір найму укладається на обумовлений строк. Якщо строк найму не встановлений, договір найму вважається укладеним на невизначений строк.
Наймодавець зобов'язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк, встановлений договором найму. Наймач зобов'язаний у присутності наймодавця перевірити
справність речі. Якщо наймач у момент передання речі в його володіння не переконається у її справності, річ вважається та кою, що передана йому в належному стані.
Передання наймачем речі у користування іншій особі (піднайм) можливе лише за згодою наймодавця, якщо інше не встановлено договором або законом.
Наймачеві належить право власності на плоди, продукцію, доходи, одержані ним у результаті користування річчю, переда ною у найм.
Прокат
За договором прокату наймодавець, який здійснює підприємницьку діяльність з передання речей у найм, передає або зобов'я зується передати рухому річ наймачеві у користування за плату на певний строк. Договір прокату є договором приєднання. Най модавець може встановлювати типові умови договору прокату Типові умови договору прокату не можуть порушувати прав наймачів, встановлених законом. Договір прокату є публічним договором.
Предметом договору прокату є рухома річ, яка використовується для задоволення побутових невиробничих потреб. Плата за прокат речі встановлюється за тарифами наймодавця. Най мач не має права на укладення договору піднайму. Наймач не має переважного права на купівлю речі у разі її продажу наймо-давцем. Капітальний і поточний ремонт речі здійснює наймодавець за свій рахунок, якщо він не доведе, що пошкодження речі сталося з вини наймача.
Лізинг
За договором лізингу одна сторона (лізингодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (лізингоодержува чеві) у користування майно, що належить лізингодавцю на праві власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем (прямий лізинг), або майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов (непрямий лізинг), на певний строк і за встановлену плату
470
Глава 12
Основи цивільного права України
471
(лізингові платежі). До договору лізингу застосовуються загальні положення про найм (оренду) з урахуванням особливостей, встановлених цим параграфом та законом.
До відносин, пов'язаних із лізингом, застосовуються загальні положення про купівлю-продаж та положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 512;