УТОПЛЕННЯ

Ознаки істинного ("синього") утоплення. Цей тип утоплення легко визначається по зовнішньому вигляду втопленого: його обличчя й шия синьо-сірого кольору, а з рота й носа виділяється рожева піна, набряклі судини шиї.

Схема надання першої медичної допомоги при істинному ("синьому") утопленні.

1. Відразу ж після витягання втопленого з води переверніть його лицем вниз й опустіть його голову нижче таза.

2. Очистіть рот від стороннього вмісту й слизу. Різко надавіть на корінь язика.

3. З появою блювотного й кашльового рефлексів доможіться повного видалення води з дихальних шляхів і шлунка.

4. При відсутності блювотного рефлексу й самостійного дихання покладіть на спину й приступіть до серцево-легеневої реанімації, періодично видаляючи вміст ротової порожнини й носа.

5. З появою ознак життя переверніть обличчям вниз і видаліть воду з легенів і шлунка.

6. Якщо потерпілий прийшов у свідомість, укрийте, зігрійте й стежте за його станом до прибуття лікаря.

7. Не можна залишати потерпілого без уваги навіть на хвилину, і потрібно бути готовим у будь-який момент приступити до серцево-легеневої реанімації.

8. У випадках розвитку набряку легенів: а) посадіть; б) накладіть джгути на стегна; в) дайте вдихати кисень через пари спирту.

9. Перенесіть потерпілого від місця події до лікувальної установи тільки на носилках.

10. Самостійно транспортувати потерпілого в лікарню можна тільки при повній відсутності можливості викликати бригаду "Швидкої допомоги".

Причини смерті в перші хвилини після порятунку

Набряк легенів. Найбільш достовірною ознакою цього грізного стану є дихання, що клекоче. Це клекотання, що добре чути за кілька кроків, нагадує "пробулькування" міхурів у киплячій воді. Створюється враження, начебто усередині хворого щось "кипить". Інший симптом набряку легенів часте підкашлювання з рожевуватим пінистим мокротинням. У вкрай важких випадках піни утворюється так багато, що вона починає виділятися з рота й носа.

Набряк головного мозку. Глибока гіпоксія мозку й різке збільшення обсягу циркулюючої крові викличуть набряк головного мозку. Це вкрай небезпечний стан, як правило, важко розпізнати на перших етапах надання допомоги, але коматозний стан, часті блювотні рухи й поява судом погіршують прогноз.

Раптова зупинка серця. Надходження в кров великої кількості води значно знизить її в'язкість і змінить електролітний баланс, що спровокує грубі порушення серцевого ритму й раптову зупинку серця. До повного відновлення електролітного складу крові і її нормальної в'язкості над потерпілим постійно висить погроза повторної зупинки серця.

Гостра ниркова недостатність. У найближчу добу після порятунку постраждалі найчастіше гинуть від гострої ниркової недостатності, що розвивається через масивний гемоліз (руйнування) еритроцитів. Через надмірне розрідження крові й грубого порушення рівноваги між тиском усередині "тарілки" еритроцита й навколишньою плазмою він буквально вибухає. Наявність вільного гемоглобіну в крові приводить до грубих порушень функції нирок: їх найважливіші фільтраційні мембрани канальців легко ушкоджуються гігантськими молекулами гемоглобіну. Розвивається ниркова недостатність.








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 550;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.