Бібліотеки класів
В традиційному процедурно орієнтованому програмуванні довгий час серед розробників ПЗ було прийнято надавати програмістам бібліотеки функцій. За допомогою комбінування цих бібліотек і додавання деяких власних процедур та функцій виходила програма – продукт, що надавався кінцевому користувачу.
Бібліотеки звичайно містять дуже широкий спектр готових функцій, придатних для різного використання. Наприклад, розробник може запропонувати бібліотеку функцій для статистичної обробки даних чи оптимізації роботи з пам’яттю комп’ютера.
Оскільки С++ побудований на класах, а не на функціях, то бібліотеки для програм на цій мові складаються з класів. Бібліотеки класів є значно кращими і прогресивнішими, ніж бібліотеки функцій. Оскільки класи являють собою сукупність даних і функцій для їх обробки, а також тому, що вони краще моделюють реальне життя, інтерфейс між бібліотеками класів та програмами, що їх використовують, далеко зрозуміліший, ніж між бібліотеками функцій і програмами.
Тому бібліотеки класів є більш важливим предметом при програмуванні на С++, ніж бібліотеки функцій при традиційному програмуванні. Використання цих бібліотек звільняє програміста від численних клопотів. При розробці проектів виявляється, що коли доступні необхідні бібліотеки, то для створення повнофункціонального продукту необхідний мінімум ручної роботи по програмуванню. Крім того, необхідно враховувати, що створюється все більше бібліотек, а, значить, все більший спектр різного програмного забезпечення можна створювати без зайвих проблем.
Дуже важливим прикладом бібліотеки класів є Стандартна Бібліотека С++ (STL).
Звичайно бібліотека класів складається з інтерфейсу (interface) та реалізації (implementation). Це дві основні частини, які наявні практично завжди. Розглянемо їх детальніше.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 652;