Буксирний пристрій
Буксирний пристрій – це комплекс деталей і механізмів , який дає можливість судну буксирувати другі судна ( або інші плавучі об’єкти) або йти на буксирі самому.
До складу буксирного пристрою входять:
- буксирні троси;
- буксирні кнехти;
- буксирні клози;
-в’юшки і банкетки для зберігання буксирних тросів.
Окрім перерахованого при буксируванні суден використовуються єлементи якірного і швартовного пристоїв (шпілі, якорні ланцюги, кнехти і т.і.).
Є три основні способи буксировки: в кільватер, лагом і штовханням.
Буксировка в кільватер може здійснюватися на довгому і короткому канатах. Перший спосіб застосовують в морі, другий – в скрутних умовах. При проводці судна за криголамом в важких льодових умовах судно буксирують в кільватер впритул. Для цього в кормі криголама є спеціальне заглиблення для форштевня.
Буксировка лагомздійснюється тільки при складних умовах в портах або на річках, бо при цьому зменшується опір судна (не відштовхує судно - буксировщик потік води від гвинта). Для з’єднання суден використовують швартовні пристрої обох суден.
Буксировку штовханнямздійснюють в основному на річках при буксировці несамохідних барж.
Буксирні пристрої морських транспортних суден передбачають тільки буксировку в кільватер. Для цього в носу і в кормі судна встановлені спеціально підсилені кнехти. Для проходження буксирного тросу в носу передбачений спеціальний буксирний клюз, в кормі зазвичай використовують клюзи швартовного пристрою.
До складу буксирних пристроїв спеціальних буксирних суден (буксирів)додатково входять буксирні лебідки, гаки, буксирні дуги і арки, спеціальні захисні конструкції в разі обриву буксирного тросу, линеметальні апарати та інші елементи. По периметру буксирів встановлені міцні привальні бруски (по рос. брусья) та міцні кранцідля запобіганню пошкодженням судна і буксира.
Рисунок … Буксирний пристрій судна
1 – палубні клюзи, 2 – буксирний трос. 3 – шкентелі, 4 – скоби, 5 – обухи.
Дата добавления: 2015-06-05; просмотров: 1371;