Емітерному колі

Схему показано на рисунку 3.49. У ній з метою стабілізації емітерного (колекторного) струму при зміні температури використовується резистор негативного зворотного зв’язку за струмом . Для схеми рисунку 3.49 справедлива рівність

. (3.62)

Оскільки температурні зміни опорів та незначні, то падіння напруги на опорі при зміні температури практично не змінюється. Збільшення струму при збільшенні температури приводить за формулою (3.62) до зменшення напруги на ЕП . Це, у свою чергу, приводить до зменшення струмів бази та колектора . Таким чином, автоматично стабілізується також струм емітера .

Рисунок 3.49 – Транзисторний каскад з температурною стабілізацією

Величина падіння напруги на резисторі зворотного зв’язку вибирається в межах . Формули для розрахунку опорів , і мають вигляд:

, (3.63)

, (3.64)

. (3.65)

Оскільки негативний зворотний зв’язок за змінною складовою приводить до зменшення коефіцієнта підсилення каскаду, то з метою усунення цього зв’язку резистор шунтується конденсатором .








Дата добавления: 2015-04-25; просмотров: 540;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.