Лістинг 2.16. Файл chap2\listdef.htm

<!"DOCTYPE HTML PUBLIC -//W3C//DTD HTML 3.2//EN">

<HTML>

<HEAD>

<TITLE>Ненумерований списки</TITLE>

</HEAD>

<BODY BGCOLOR=#FFFFFF>

<DL>

<DT><В>HTTP</В><DD>Протокол передачі гипертекста НурегТехt Transfer Protocol, використовується для роботи з серверами WWW

<DT><В>HTML</В><DD>Мова розмітки гипертекста HyperText Mark-up Language, забезпечує можливість розмітки гипертекста для еro розміщення на сервері WWW

</DL>

</BODY>

</HTML>

 

У цьому документі терміни, що визначаються для наглядності додатково виділені жирним шрифтом, для чого використаний оператор <В>. Зовнішній вигляд списку визначень, що вийшов показаний на мал. 2.15.

МАЛ. 2.15. Список визначень термінів

2.7. Рядок, що Біжить

За допомогою оператора <MARQUEE>, який використовується в парі з оператором </MARQUEE>, можливо розмістити на екрані рядок, що біжить, наприклад:

 

<MАRQЕЕ>Бігти рядок...Рядок, що Біжить ...</MARQUEE>

 

Рядок, що Біжить може бути використаний для залучення уваги користувача, однак не зловживайте цією можливістю - недоречний рядок, що біжить може роздратовувати користувача, і він покине вашу сторінку, так і не прочитавши на ній що-небудь важливе.

2.8. Оператор <МЕТА>

Оператор <МЕТА> забезпечує для навигатора додаткову інформацію про документ HTML. За допомогою цього оператора можливо відмінити кэширование документа, примусити навігатор виконувати завантаження документа HTML періодично із заданим інтервалом часу. Можливо зробити так, щоб навігатор через заданий час після завантаження документа HTML автоматично завантажив інший документ HTML

Розглянемо параметри оператора<HTML>

Параметр Опис
CONTENT Вміст додаткової інформації, яка пов'язана із заданим ім'ям або заголовком у відповідь протоколу HTTP. Може використовуватися разом з параметром URL, для визначення дати і часу, коли необхідно виконати повторне завантаження документа HTML
CHARSET Цей параметр визначає набір символів, який використовується в даному документі HTML. Параметр CHARSET вказується в складі оператора CONTENT
HTTP-EQUIV Параметр HTTP-EQUIV виконує прив'язку до заголовка у відповідь HTTP Ця інформація може використовуватися різними навигаторами по-різному
NAME URL Ім'я додаткової інформації Адреса URL документа HTML. Параметр URL вказується в складі оператора CONTENT

Нижче приведені декілька прикладів використання оператора <META>.

2.8.1. Скасування кэширования сторінки

Відвідані навигатором сторінки кэшируются на локальному диску або в сервері. Коли відвідується одна і та ж сторінка декілька разів, за умовчанням вона завантажується в кэш тільки в перший раз, а потім для відображення читається з кэша. Кэширование прискорює перегляд відвіданих раніше сторінок.

Однак в ряді випадків кэширование потрібно відмінити. Це треба зробити, наприклад, якщо вміст сторінки змінюється динамічно сервером (про створення динамічних сторінок розказано в 7-й і 8-й розділах). Якщо така сторінка буде кэшироваться, користувач не помітити змін.

Як відмінити кэширование? Це можливо зробити, якщо в секції заголовка, створеного оператором <HEAD>,указати оператор <МЕТА> наступного вигляду:

 

<META HTTP-EQUIV=Expires CONTENT=Tue, 02 Jan 1996 01:00:00 GMT>

 

Дата, вказана в параметрі CONTENT, вже повинна наступити. У цьому випадку документ з таким заголовком буде завжди застарілим, і навігатор кожний раз буде завантажувати його наново.

2.8.2. Автоматичне перезавантаження документа

Якщо який-небудь документ періодично оновлюється на сервері, можливо повідомити навигатору, що цей документ треба час від часу перезавантажувати. Таке перезавантаження виконується з використанням методики, яка називається client pull, що можливо перевести як "запит даних з боку клієнта" (тобто навигатора).

Включивши в заголовок документа наступний рядок, можливо примусити навігатор автоматично перезавантажувати документ HTML кожні 3 з.

 

<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT=3>

 

2.8.3. Автоматичне завантаження іншого документа

За допомогою оператора <МЕТА> можливо вирішити таку задачу, як автоматичне завантаження заданого документа HTML через певний інтервал часу.

Для чого це може зажадатися? Наприклад, на головній сторінці вашого сервера може знаходитися вітальне повідомлення. Можливо зробити так, що через деякий час після появи цього повідомлення навігатор автоматично завантажить інший документ, що наприклад містить меню.

У приведеному нижче фрагменті через 15 з після завантаження поточного документа буде завантажений документ з адресою http://www.my.ru/hello1.htm:

 

<МЕТА HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="15; URL=http://www.my.ru/hello1.htm">

 

2.8.4. Включення додаткових заголовків HTTP

За допомогою оператора <МЕТА> ви можете включити будь-які додаткові заголовки HTTP. Ці заголовки будуть передаватися разом з вашим документом навигатору.

Наприклад, розмістимо в заголовку наступні оператори:

 

<МЕТА HTTP-EQUIV=Expires CONTENT=Tue, 02 Jan 1996 01:00:00 GMT>

<"META HTTP-EQUIV = Keywords" CONTENT="Write, Read">

 

При цьому будуть сформовані нижче перераховані додаткові заголовки HTTP:

 

Expires: Tue, 02 Jan 1996 01:00:00 GMT Keywords: Write, Read

 

2.8.5. Визначення набору символів

У прикладі, приведеному нижче, вказується, що документ HTML оформлений з використанням кодової сторінки 1251 для операційної системи Windows:

 

<"МЕТА HTTP-EQUIV= Content-Type" CONTENT="text/html; charset=Windows-1251">

 

Ця кодова сторінка містить символи кирилиці і вказується для Росії.

2.9. Таблиці стилів

По мірі збільшення кількості документів, розташованих на сервері WWW, буде все важче і важче займатися його супроводом. Особливо це стосується оформлення документів HTML. Уявіть собі, що треба, наприклад, змінити оформлення заголовків першого рівня у всіх документах, а також змінити шрифтовое оформлення тексту, вставленого в документ за допомогою оператора <Р>. Ручна обробка безлічі документів HTML з метою приведення їх зовнішнього вигляду до деякого стандарту може відняти немало часу.

Аналогічна проблема виникає і при підготовці звичайних текстових документів. Наприклад, при створенні документа вказаний для звичайних параграфів абзацный відступ і шрифт, а також оформлені певним чином заголовки. Далі може виникнути необхідність зміни параметрів оформлення, наприклад, величини того ж абзацного відступу.

У найпростіших текстових редакторах для внесення необхідних змін доведеться вручну обробити кожний параграф тексту. Для спрощення оформлення документів сучасні текстові процесори, такі, наприклад, як Microsoft Word, використовують оформлення за зразком. Зразки містять в собі параметри оформлення і називаються стилями. Наприклад, в стилі може бути указано, що заголовок другого рівня відображається червоним кольором і повинен бути отцентрирован. При створенні текстового документа кожному параграфу тексту призначається певний стиль вибором його на ім'я з списку або створенням нового. У цьому випадку для зміни параметрів оформлення параграфа із заданим стилем не треба вручну редагувати всі такі параграфи -досить відредагувати відповідний стиль, що набагато простіше. Повернемося до проблеми оформлення великої кількості документів HTML. Для вирішення цієї проблеми можливо використати так називається каскадні таблиці стилів - Cascading Style Sheets (CCS), розроблені консорціумом World Wide Web Consortium (W3C). Повний опис поточної редакції каскадних таблиць стилів ви можете знайти на сервері консорціуму W3C за адресою: http//www.w3.org/pub/WWW/TR/WD-cssl.html.

Крім того, рекомендуємо обов'язково познайомитися з описом таблиць стилів А User's Guide to Style Sheets, розташованим на сервері http://www.microsoft.com. Нижче розказане тільки про самих істотні можливості таблиць стилів, реалізовані в навигаторе Microsoft Internet Explorer версії 3.0. Що ж до навигатора Netscape Navigator версії 3.0, то він не працює зі стилями. Однак в найближчому майбутньому фірма Netscape планує додати таку можливість в свій навігатор.

2.9.1. Способи використання стилів

Передбачено три різних способи використання стилів. У залежності від потреб можливо застосовувати все або тільки деяке з них.

2.9.1.1. Загальні таблиці стилів для декількох документів HTML

Найбільш цікаве застосування таблиць стилів - це їх використання оформлення багатьох, можливо навіть всіх, документів HTML, розташованих на сервері. При цьому виконується підключення (linking) файлів таблиць стилів до документів HTML. Ім'я файла таблиці стилів повинно мати вигляд *.css.

Змінюючи вміст файлів таблиць стилів, можливо без прямого редагування змінити зовнішній вигляд всіх документів HTML, до яких підключені ці файли.

Помітимо, що загальні таблиці стилів можуть використовуватися одночасно не тільки на одному, але і на декількох серверах WWW, оскільки можливо підключати файли таблиць стилів, вказуючи їх стандартну адресу URL. Це дозволяє централизованно створювати і змінювати корпоративні таблиці стилів.

2.9.1.2. Вбудування таблиць стилів в документи HTML

Якщо окремі документи HTML повинні бути оформлені особливим образом, відмінним від того, що заданий в загальних таблицях стилів, можливо вбудувати таблиці стилів безпосередньо в текст документа HTML. Такі таблиці називаються вбудованими (embedded) таблицями стилів.

Недолік вбудованих таблиць стилів полягає в необхідності редагувати вміст всіх документів HTML, де ці стилі використовуються, при зміні стилів для всього сервера. Тому їх застосування виправдано тільки в тих випадках, коли на сервері розташована не дуже велика кількість документів HTML з вбудованими стилями.

Може вийти так, що стилі, вбудовані в документ HTML, буду конфліктувати із загальними таблицями стилів. У цьому випадку навігатор віддасть перевагу вбудованим таблицям стилів.

2.9.1.3. Вбудування стилів в оператори HTML

Останній спосіб передбачає вбудування стилів безпосередньо в оператори мови HTML і застосування стилів для оформлення окремих фрагментів документа HTML. Цьому способу властивий той же недолік що і попередньому: при зміні стилю необхідно вручну редагувати всі документи HTML, в яких цей стиль використовується.

У разі конфлікту з таблицями стилів, вбудованими в документ HTML, навігатор віддає перевагу стилям, вбудованим в оператор HTML. Тому ви можете таким чином виконати локальну перевизначити стилів.

2.9.1.4. Створення файлів таблиць стилів

Як вже говорилося, файли таблиць стилів містять визначення стилів, які можуть бути використані для оформлення багатьох документів HTML, розташованих на одному або декількох серверах WWW.

Зовнішній вигляд файла таблиці стилів краще вивчати на конкретно прикладі (лістинг 2.17).

 








Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 752;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.012 сек.