Система цивільної оборони, мета створення і її завдання
Перед країною гостро стоїть проблема захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу. У цих умовах, як відмічено в законі «Про цивільну оборону України», громадяни України мають право на захист свого життя і здоров'я від наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха і вимагати від уряду України, інших органів державної влади, адміністрацій підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, гарантій в забезпеченні цього права.
Держава Україна, як гарант цього права, створює систему цивільної оборони - складову частину системи забезпечення безпеки населення і держави загалом.
Сутність і цільове призначення цивільної оборони визначені законом «Про цивільну оборону України» і підтверджено в нової редакції закону від 29 березня 1999 року.
Цивільна оборона України - є державною системою органів управління, сил і засобів, що створюється для організації і забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру.
Мета створення цивільної оборони – захист населення.
Систему цивільної оборони складають:
- органи виконавчої влади всіх рівнів, до компетенції яких віднесено функції, пов'язані з безпекою і захистом населення, попередженням, реагуванням і діями у надзвичайних ситуаціях;
- органи повсякденного управління процесами захисту населення у складі міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, керівництва підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і підпорядкування;
- сили і засоби, призначені для виконання завдань цивільної оборони;
- фонди фінансових, медичних та матеріально-технічних ресурсів, передбачені на випадок надзвичайних ситуацій;
- системи зв'язку, оповіщення та інформаційного забезпечення;
- спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, до повноважень якого віднесено питання цивільної оборони;
- курси та навчальні заклади підготовки і перепідготовки фахівців та населення з питань цивільної оборони;
- служби цивільної оборони
До органів державної виконавчої влади, в компетенцію яких входять функції, пов'язані з безпекою і захистом населення в надзвичайних ситуаціях, відносяться:
· Кабінет Міністрів України
· Рада Міністрів Автономної Республіки Крим
· Міністерства і відомства
· Державні адміністрації області, району, міста
· Адміністрації об'єктів
До органів щоденного управління процесами захисту населення в складі центральних і місцевих органів виконавчої влади відносяться:
Міністерство з питань надзвичайних ситуацій і справ захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;
Постійна Урядова комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій;
Постійні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій області, району, міста;
Штаби ЦО і надзвичайних ситуацій міністерств, відомств;
Обласні управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, відділи з НС і ЦЗН районів, міст;
Штаби ЦО об'єктів.
Дата добавления: 2015-03-26; просмотров: 638;