Використання безнагрівних технологій

 

7.5.1 Загальні відомості

Провідними електротехнічними компаніями [33] розроблена технологія холодної усадки у 1968 році. Більш 25 років наукових досліджень і застосування технологій холодної усадки дозволяють використовувати кремнійорганічні матеріали з використанням варіації силіконів, що дозволяє отримувати матеріали із заданими електричними властивостями. У різних державах світу встановлено більше 10 мільйонів виробів, які використовують технологію холодної усадки. Це підтверджує безвідмовність та надійність виробів такої технології, яка сертифікована у відповідності зі стандартом ISO 9002.

Основними видами розроблених виробів є:

- муфти для з’єднання кабелів, які працюють під напругою 10-15 кВ QS1000 і під напругою 20-30 кВ QS2000;

- муфти для кінцевого закладення кабелів, які працюють в діапазоні напруг 6-46 кВ;

- ізолюючи і герметизуючи муфти для низьковольтних кабелів;

- кабелі із паперовою ізоляцією;

 

Рисунок 7.1 - Ескіз системи з’єднувальних муфт

Рисунок 7.2 - Ескіз муфти кінцевого закладення кабелів

 
 

Рисунок 7.3 – Ескіз термоусаджувального манжету HDCW

Рисунок 7.4 – Ескіз кабелю із паперовою ізоляцією.

Застосування даних технології дає можливість підвищити надійність роботи обладнання за рахунок нових композиційних матеріалів, спростити монтажні роботи і відповідно підвищити культуру роботи ремонтно-обслуговуючого персоналу.

 

7.5.2 Муфта холодної усадки Quick Splice 1000

Призначена для з’єднання кабелів. Складається із монтажного комплекту сполучних муфт ZM QS 1000 типу 92-AG6X1-1і включає суцільнолиту сполучну муфту (муфту холодної усадки) з багатошарової синтетичної кремнійорганіки, що поставляється в розтягнутому стані і поміщеній на корд розпору, що видаляється, компоненти непаяного вузла заземлення і матеріал для відновлення оболонки кабелю. Муфти випускаються в трьох основних модифікаціях і призначені для з'єднання одножильних силових кабелів з перетином 70 - 400 мм2, що мають тверду діелектричну ізоляцію і розрахованих на напругу 6…10 кВ. Якість і надійність муфт гарантується поштучним технічним контролем на виробництві. В цілях більшої зручності, суцільнолиту кремнійорганічну муфту, що поставляється, розпирає спіралевидний поліетиленовий корд, який віддаляється під час установки (рисунок 7.5). При цьому з'єднання усаджується і щільно обжимає кабель, що зрощується. Тіло з'єднання значно ослабляє напруженість електромагнітного поля, відновлює цілісність ізоляції і екранування (напівпровідний екран) силової розподільної мережі (рисунок 7.6).

 
 

 


 

 


Рисунок 7.5 – Ескіз кремнійорганічної муфти

 

Кабель

Ізоляція  
Напівпровідний електрод  


 

 

Рисунок 7.6 - Ескіз з’єднувальної муфти

Сполучна муфта складається із основних компонентів:

­ шар, що ізолює, складається з матеріалу з високою діелектричною проникністю, забезпечує необхідний розподіл напруженості електричного поля і повністю відновлює характеристики власної ізоляції кабелю по всій довжині з'єднання;

- внутрішній напівпровідний електрод охоплює струмопровідну жилу, виключаючи необхідність в застосуванні стрічки або додаткових металевих електродів;

- зовнішній напівпровідний шар муфти приймає форму ізоляції і замінює собою електромагнітний екран;

Інші компоненти монтажного комплекту включають:

 

 

- пружинні кільця і металевий екран, який відновлює цілісність металевого екрану кабелю, утворюючи непаяний вузол заземлення. Основне призначення цих металевих деталей полягає в тому, щоб встановити якісний контакт із землею і тим самим забезпечити надійний захист кабелю від пробою.

Сполучна муфта складається із основних компонентів:

- шар, що ізолює, складається з матеріалу з високою діелектричною проникністю, забезпечує необхідний розподіл напруженості електричного поля і повністю відновлює характеристики власної ізоляції кабелю по всій довжині з'єднання;

- внутрішній напівпровідний електрод охоплює струмопровідну жилу, виключаючи необхідність в застосуванні стрічки або додаткових металевих електродів;

- зовнішній напівпровідний шар муфти приймає форму ізоляції і замінює собою електромагнітний екран;

Інші компоненти монтажного комплекту включають:

- пружинні кільця і металевий екран, який відновлює цілісність металевого екрану кабелю, утворюючи непаяний вузол заземлення. Основне призначення цих металевих деталей полягає в тому, щоб встановити якісний контакт із землею і тим самим забезпечити надійний захист кабелю від пробою.

- мастична стрічка підвищує волого непроникність муфти, що особливо важливе при з'єднанні кабелів на лініях підземної прокладки.

- спеціальні пластикові (PST) трубки призначені для відновлення оболонки кабелю методом холодної усадки. Масивні стінки трубки запобігають проникненню в муфту вологи і рідин, здатної викликати корозію заземляючих елементів.

Асортимент муфт включає дві серії основних і дві серії додаткових монтажних комплектів, призначених, відповідно, для з'єднання трижильних кабелів різних типів в пластмасовій ізоляції і виконання переходів на одножильні кабелі, також в пластмасовій ізоляції.

92-AG6X0-3: Сполучні муфти для трижильних кабелів в пластмасовій ізоляції з індивідуальними мідними екранами для кожної жили.

92-AG6X1-3: Сполучні муфти для трижильних кабелів в пластмасовій ізоляції із загальним мідним екраном.

92-PG6XO-3: Додаткові комплекти для виконання переходів від трижильних кабелів в пластмасовій ізоляції із загальним мідним екраном до трьом одножильним кабелям.

92-PG6X1-3: Додаткові комплекти для виконання переходів від трижильних кабелів в пластмасовій ізоляції з індивідуальними мідними екранами до трьом одножильним кабелям.

Основні характеристики монтажних комплектів наступні: універсальна суцільнолита конструкція гільзи забезпечує можливість установки муфти на кабелях різного розміру і типу. Сумісність з кабельними з'єднувачами всіх стандартних моделей. Абсолютна водонепроникність за рахунок високої щільності прилягання гільзи до кабелю. 3 Широкий діапазон робочих температур. Непаяний вузол заземлення. Компактність муфти, дає можливість проводити з'єднання в обмеженому просторі і труднодоступних місцях. Поштучний технічний контроль на виробництві.

Технологія холодної усадки забезпечує швидкість і простоту установки муфти без застосування спеціальних інструментів.

Призначення. Муфти QS 1000 призначені для з'єднання силових кабелів середнього класу напруги, що має тверду ізоляцію жил (поліетилен, зшитий поліетилен та інші), екран з металевої фольги або проволоки, і пластмасову оболонку). Муфти QS 1000 можуть застосовуватися для з'єднань на підвісних лініях, в кабельних тунелях, а також на силових лініях підземної прокладки.

 

Таблица 7.1 - Сполучні муфти для одножильних кабелів QS1000

 

Модель QS 1000   Розміри кабелю Розміри гільзи
Зовнішній діаметр по оболонці, мм Зовнішній діаметр по ізоляції, мм Перетин жили, мм2   Зовнішній діаметр, мм Довжина, мм
6…10 кВ 8,7…17,5кВ
92-AG611-1 17,7 - 26,0 70 - 150 50 - 150 14.2 - 28,0
92-AG621-1 22,3 - 33,2 185 - 240 150 - 240 18,0 - 33,2
92-AG631-1 28,4 - 42,0 300 - 400 300 - 400 23,3 - 42,0

 

7.5.3 Муфти серії QT II

Муфти для кінцевого закладення мають монолітну конструкцію, в якій передбачені трубка рефракції для вирівнювання напруженості електромагнітного поля. Муфта виготовлена із спеціального кремнійорганічного матеріалу, що додає їй особливо високу стійкість до ультрафіолетового випромінювання, трекінгу і ерозії. Ефективність і надійність муфт холодної усадки підтверджуються більш ніж 20-річним досвідом їх успішній експлуатації в широкому діапазоні технічних і кліматичних умов.

Технологія монтажу муфт серії QT II. Видалити зовнішній напівпровідний екран, кабель з екструдованим напівпровідним екраном: залишаючи 50 мм перед зрізом по оболонці.

Кабель з напівпровідними стрічками і графітовим шаром: залишаючи 30мм по ступені стрічок, залишаючи 40мм по ступені графітового солячи перед зрізом по оболонці кабелю. Накласти 1 шар Scotch®13 з 50% перекриттям, починаючи із ступеня стрічок до ступеня ізоляції і 1 шар у зворотному напрямі. Видалити ізоляцію по жилі на довжині В + 5мм. Надіти наконечник на жилу і опресувати. Ретельно зачистити поверхню наконечника, прибравши гострі кромки, переконатися у відсутності металевої стружки.

Обмотати наконечник стрічкою Scotch™ 70, накладаючи її по всій довжині з середнім натягненням. Нанести силіконовий гель на зріз по зовнішньому напівпровідному екрану і на ізоляції по жилі на відстані 40мм від напівпровідного екрану.

Насунути елемент QTII на оброблений кабель. Видалити спіралевидний корд за допомогою витягування, розкручуючи його в напрямі проти годинникової стрілки. Усадку проводити від пружинного кільця.

Сплести проколкою екран і приєднати наконечник. Монтаж муфти завершений.

Таблиця 7.2 - Вартість кабельної арматури для силових кабелів із шитого

поліетилену

Артикул Опис Розміри Ціна ЄВРО
QTII 92-EB 62-1 Комплект кінцевої муфти внутрішньої установки 1х 50-150 мм2 73,75
QTII 92-EB 63-2 Комплект кінцевої муфти зовнішньої установки 1х150-300 мм2 177,50
QS1000 92-AG611-1 Комплект сполучної муфти 1 х 70-150 мм2 125,85
QS1000 92-AG621-1 Комплект сполучної муфти 1х185-240 мм2 131,25
Перехідні муфти для з'єднання трижильних кабелів з маслопросоченою паперовою ізоляцією з трьома кабелями із СІП-ізоляцією 10кВ
QS1000T92 FG 615-3 Комплект перехідної муфти 3 х 50-150мм2 560,00
QS1000T92 FG 625-3 Комплект перехідної муфти 3х 185-240мм2 645,00
         

 

 

 

Рисунок 7.7 - Монтаж кабельної муфти, перший етап


 

Рисунок 7.8 - монтаж кабельної муфти, другий етап


До складу комплекту входять всі необхідні матеріали для монтажу 3 фаз, за винятком наконечників. Монтаж без застосування вогню. Кінцеві муфти холодної усадки для зовнішньої установки 10кВ

Порівняльні характеристики технології холодної усадки і традиційних методів кінцевого закладення силових кабелів наведено у таблиці 4.3

Таблиця 7.3 – Технології монтажу кабельних муфт

Технологія холодної усадки QT II Технологія на основе термоусажувальних матеріалів
Переваги : - Установка без ризику пошкодження ізоляції кабелю - Швидкість і простота монтажу - Монтаж без використання відкритого полум'я (нагріву) - Рівномірність радіального тиску - Монолітна конструкція муфти, в т.ч. із спідницями - Вбудований елемент для вирівнювання напруженості електромагнітного поля - гідрофобні з'єднання - Скорочення числа монтажних операцій - Можливість подачі напруги на кабель відразу після закінчення монтажу   Недоліки: - Необхідність застосування відкритого полум'я (нагріву) - Тривалість установки - Необхідність рівномірного нагріву корпусу муфти (трубок) з усіх боків - Можливість пошкодження ізоляції кабелю при нагріві - Гігроскопічність з'єднання - Значне число монтажних операцій - Складність установки в труднодоступних місцях - Необхідність спеціального дозволу при установці в кабельних колодязях і на хімічних підприємствах. Витрати часу на охолодження деталей муфти перед подачею напруги §

 

 

7.5.3 З’єднувальна муфта 92-AG611-1

Складається з холодозахисного кожуха і використовується для одножильних кабелів з полімерною ізоляцією з дротяним екраном 6/10 кВ згідно IEC 60502.

Таблиця 7.4- Технічні данні муфти сер 92- AG61

Модель QS 1000   Розміри кабелю Розміри гільзи
Зовнішній діаметр по оболонці, мм Зовнішній діаметр по ізоляції, мм Перетин жили, мм2   Зовнішній діаметр, мм Довжина, мм
6…10 кВ 8,7…17,5кВ
92-AG611-1 17,7 – 26,0 70 – 150 50 – 150 14,2 – 28,0
92-AG621-1 22,3 – 33,2 185 – 240 150 – 240 18,0 – 33,2
92-AG631-1 28,4 – 42,0 300 – 400 300 – 400 23,3 – 42,0

 








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1330;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.013 сек.