Как построить дом из контейнеров. В умовах ринкової економіки завершальну оцінку будь-якої діяльності дають на підставі фінансових показників
В умовах ринкової економіки завершальну оцінку будь-якої діяльності дають на підставі фінансових показників. Як абсолютних, таких як дохід чи прибуток, так і відносних – таких, як показники рентабельності (під ними розуміють показники ефективності використання фінансових ресурсів).
Їх склад (показників доходу та прибутку) в умовах перехідної економіки України постійно змінюється. Тому розглядатимемо використання статистики не щодо одержання кількісних значень показників, а щодо можливостей аналізу і прогнозування тих показників, які вже розраховані згідно з чинними в даний момент інструкціями та методиками Державного комітету статистики, Національного банку та Міністерства фінансів.
Дохід – це вся сума грошових надходжень фірми (галузі, держави) за звітний період незалежно від джерел фінансування; прибуток – різниця між доходом та видатками, яка залишається в розпорядженні його власника.
Під видатками в загальновідомому значенні цього слова розуміють обов'язкові платежі, які має виконати фірма у звітному періоді щодо партнерів, клієнтів та держави.
Отже, видатки включають плату за придбану сировину, матеріали, паливо, інструменти, використану енергію, виплачену зарплату, нарахування амортизації і т. ін. – тобто, виробнича собівартість, а також повернення боргів та процентів за ними і сплату податків різних видів (причому частина з них – такі як, наприклад, податок на додану вартість та акцизний збір – ураховуються в собівартості продукції).
Головне завдання статистики щодо фінансових ресурсів з'ясувати:
• під впливом яких факторів змінюються показники, що їх характеризують;
• на які з них підприємство спроможне впливати, а які є так званими зовнішніми, тобто тими, рівень яких змінюється поза межами підприємства, а сама фірма має лише враховувати цю зміну у своїй діяльності;
• який рівень впливу першої та другої групи факторів та кожного фактора окремо на показники діяльності (тобто і на саму діяльність) підприємства;
• якого рівня внутрішніх факторів треба досягти, щоб показники діяльності в плановому періоді становили певну очікувану величину;
• як спрогнозувати тенденцію зміни значень зовнішніх факторів, щоб урахувати також їх вплив на очікувані результати діяльності фірми.
Не ставлячи перед собою і не розв'язуючи цих проблем, жоден керівник не зможе досягти головної мети будь-якої діяльності – роботи фірми зі сталою і високою ефективністю.
Методи, які необхідно застосувати для їх розв'язання:
• кореляції та регресії – для оцінювання рівня впливу цих факторів;
• індексного аналізу – для встановлення міри впливу в разі функціональної залежності;
• моделювання та прогнозування – для розрахунків очікуваних значень показників, які перебувають у стохастичній залежності від визначальних факторів.
У тому, що стосується доходу, таких факторів – два, і вони наперед відомі, бо входять до складу формули розрахунку головної складової доходу – виручки від реалізації продукції. Ця частина доходу залежить від кількості реалізованої продукції q та її ціни р. На макрорівні ці два показники між собою пов'язані кривою попиту: чим нижча ціна – тим вищий попит на продукцію. Але обидва вони обмежені: ціна – собівартістю продукції, а обсяг продукції – потужністю підприємства. Ці обмеження є внутрішніми. На розглядувані фактори впливають також зовнішні обмеження: ринкова ціна та рівень задоволення попиту. Тобто, коли можна продати всю продукцію, вироблену при певному використанні потужності підприємства, ціна на неї відповідатиме ринковій ціні, а тому вплив обох складових – р та q – на дохід фірми можна досить точно спрогнозувати, вивчаючи і прогнозуючи кон'юнктуру ринку.
У такому разі аналіз і прогнозування прибутку зводяться до вивчення зміни собівартості продукції і впливу на неї визначальних факторів, основним з яких є ефективність використання ресурсів.
Фінансові ресурси підприємства – це оборотні кошти. Оборотність оборотних коштів і є характеристикою їх ефективності з таких міркувань:
1) у разі прискорення оборотності можна за рахунок меншого обсягу фінансових ресурсів забезпечити безперервність виробництва для вироблення заданого обсягу продукції;
2) у разі зменшення оборотності з процесу обігу виключається певна частина фінансових ресурсів, що, з одного боку, знижує інвестиційну привабливість фірми, а з іншого – провокує або зменшення виробництва, або залучення за плату додаткових фінансових ресурсів; через це, зрештою, прибуток фірми знижується.
Питання для самоконтролю
1. У чому полягає різниця між ефектом та ефективністю?
2. Охарактеризуйте різницю між ресурсами та поточними витратами.
3. Яка мета підвищення ефективності?
4. Які показники ефективності використання оборотних засобів?
5. Які показники ефективності використання основних засобів?
6. Дайте визначення поняття основних засобів підприємства. Чим вони відрізняються від оборотних активів?
7. За рахунок яких джерел поповнюються оборотні кошти?
8. Чи можна вплинути на структуру оборотних коштів і як у бік збільшення швидкості їх обігу?
Как построить дом из контейнеров.
Вопрос с жильем в нашей стране всегда обстоял остро. Многим молодым семьям, приходится десятки лет жить со своими родителями, поскольку потянуть ипотеку не каждому под силу. В данной статье я хочу рассказать, как построить дом из контейнеров, площадью 58 кв.м.
Эту технологию придумали и на данный момент широко используют за рубежом. Это и понятно, потому что им вообще не свойственно понапрасну тратить деньги, по этому, они используют все способы экономии (покупки на распродажах, использование природных ресурсов для отопления и освещения, многократная переработка материалов и т.д.)
Технология строительства домов из контейнеров, хороша тем, что позволяет быстро построить дом за несколько месяцев, при этом, не затрачивая много усилий.
Приступая к строительству дома из контейнеров, первым делом необходимо расчистить и выровнять площадку. Для надежности, можно по периметру контейнеров возвести точечные фундаменты.
Нам понадобятся два морских 40 футовых (12 метров) морских контейнера. Внутренняя высота потолков у таких контейнеров - 2,4 м.
Не забывайте, что вам еще необходимо будет потратиться на доставку контейнера и вызов крана.
Контейнеры устанавливаются вплотную друг к другу и стягиваются проволокой. Зазоры между контейнерами задуваются монтажной пеной.
По периметру контейнеры свариваем друг с другом при помощи стальной полосы.
Двери контейнеров, так-же завариваются, а швы грунтуются краской.
Приступаем к внутренним работам. Вот примерный план расположения комнат будущего дома из контейнеров.
Делаем проход между контейнерами. Будет красивее если проход сделать в виде большой арки. Для этого понадобится маркер, проволока и анкер. К анкеру привязываем проволоку.
А к другому концу проволоки привязываем маркер, и очерчиваем арку.
Вырезать арку можно при помощи болгарки.
То же самое проделываем со второй стенкой, после чего на полу приваривается стальная полоса.
Чтобы стенки не играли, в арке привариваются пятаки.
Остатки от арки, не стоит спешить выбрасывать. Их можно будет использовать в качестве козырька.
Для красоты, по периметру козырька приварить обрамляющую полосу.
Поскольку задняя строна дома по задумке будет засыпаться землей, то для защиты от коррозии контейнера, необходимо провести антикорозийную обработку.
Не забываем, подвести к дому водопровод от скважины.
Размечаем расположение окон и дверей.
Проемы под окна и двери вырезаем после того как они будут готовы.
Поскольку окна в виде арки, то необходимо использовать шаблон из картона.
Приступаем к внутренней отделке. Возводим перегородки из деревянных брусьев (или металлического профиля).
Для отопления используется цельно металлический камин.
Но не забываем, что каким бы ни было отопление, обязательно необходимо утеплить дом. Для этого к стенке прикручиваем деревянные брусья. При этом целесообразно шурупы ввинчивать снаружи дома. Между брусьев, укладываем утеплитель (мин. вата или минераловатными плитами).
Сквозь балки протягиваем электрику. В данном случае электрообеспечение дома от солнечных батарей. Но если будете использовать напряжение 220В, то все провода укладывайте в гофру.
Когда электрика разведена, можно зашить стены паробарьерной пленкой.
После чего обшиваем стены деревянной вагонкой или гипсокартоном.
Соединяем сантехнику.
Если нет выгребной ямы или септика, можно использовать вот такой биотуалет.
Для дополнительного обогрева можно самостоятельно соорудить солнечный воздушный коллектор, который будет подавать в дом теплый воздух в холодное время года.
Для автономного электропитания, используется солнечная батарея.
Отсек с аккумуляторами и инвертором, находится с внешней стороны дома.
Доступ к обслуживанию аккумуляторов производится через одну из штатных дверей контейнера.
Для обеспечения горячего водоснабжения используется самодельный солнечный коллектор.
Поскольку крыша плоская, то целесообразно размещать несколько коллекторов и солнечных батарей.
Отделу возле камина, необходимо производить огнестойкими материалами, например, выложить пол и стенку из шамотного кирпича.
И несколько фотографий внутренней отделки дома из контейнера. По виду в нутри, и не скажешь , что живешь в контейнере :)
Это спальня.
Гостиная.
Кладовка
Кухня.
Ванная.
Туалет
И вот, как дом из контейнеров выглядит снаружи. Кому не нравится такой стиль, можно отделать фасад дома сайдингом и соорудить скатную крышу.
На последок хочу отметить, что прежде чем строить дом из контейнеров, необходимо взвесить все за и против. Поскольку в разных регионах России и Украины такие контейнеры стоят по-разному, и не забывайте еще о стоимости доставки.
Еще один недостаток контейнеров в том, что он цельнометаллический, и с внутренней стороны на металле может образовываться конденсат, который может повлечь за собой образование коррозии на металле и неприятному запаху гнили. Поэтому необходимо будет продумать систему вентиляции комнат. И провести хорошую антикоррозийную обработку внутренней поверхности контейнера и обработать антисептиком брусья.
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 741;