Україна в Першій світовій війні. Перша світова війна – війна двох коаліцій європейських держав – Антанти і Троїстого союзу – за переділ колоній
Перша світова війна – війна двох коаліцій європейських держав – Антанти і Троїстого союзу – за переділ колоній, сфер впливу, загарбання територій. Початок – 1 серпня 1914 року. Характер війни – загарбницький для обох коаліцій.
Учасники:
Антанта – утворена в 1904 – 1907 рр. (Велика Британія, Франція, Росія) Українські землі: 9 українських губерній:
· Волинська;
· Катеринославська;
· Київська;
· Харківська;
· Подільська;
· Полтавська
· Таврійська;
· Херсонська;
· Чернігівська;
Троїстий союз – утворений у 1879 – 1882 рр. (Німеччина, Італія, Австро-Угорщина) Українські землі: Буковина, Східна Галичина, Закарпаття.
Війна почалася 1 серпня 1914 р. Вона стала для Європи першим жахливим досвідом сучасного ведення воєнних дій. Про катастрофічні наслідки цього конфлікту свідчать хоча б такі дані: країни, які раніше чи пізніше взяли участь у війні, мобілізували 65 млн солдатів, з яких 10 млн загинуло і 12 млн було поранено. Жертви серед цивільного населення були майже такими ж.
Головною причиною Першої світової війни було прагнення імперіалістичних держав загарбницькими методами задовольнити свої інтереси. Проте для Німеччини, Османської та Австро-Угорської імперій, тобто так званих Центральних держав, а також Російської імперії, яка разом з Англією, Францією та Сполученими Штатами входила до Антанти, війна, зрештою, багато в чому стала шляхом до самознищення.
Серед загарбницьких планів, плеканих державами-учасницями війни, не останнє місце відводилося Україні. Росія прагнула захопити землі Галичини, Буковини, Закарпаття під прикриттям ідеї «об'єднання всіх руських земель».
Австро-Угорщина претендувала на Поділля та Волинь. Найбільш далекосяжні плани щодо України мала кайзерівська Німеччина, котра прагнула реалізувати свою давню мету — створення під її зверхністю Пангерманського союзу, в якому Україна мала стати частиною майбутнього німецького протекторату.
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 634;