Допуск громадян до державної таємниці
Допуск до державної таємниці громадян надається на підставі наказу керівника підприємства, установи або організації, де працює, проходить службу чи навчається громадянин.
Якщо потреба громадянина у відомостях, що становлять державну таємницю. Не пов’язана з місцем роботи або навчання, допуск може надаватися за місцем здійснення діяльності, пов’язаною з державною таємницею.
Надання допуску передбачає:
– визначення необхідності роботи особи з інформацією, що становить державну таємницю;
– перевірку особи в зв’язку з допуском до державної таємниці;
– взяття громадянином на себе обов’язків щодо збереження державних таємниць, які будуть йому довірятися;
– одержання у письмовій формі згоди громадянина на передбачені законодавством обмеження прав у зв’язку з допуском до державних таємниць;
– ознайомлення громадянина з нормами про відповідальність за порушення законодавства про державну таємницю.
Форми допуску до необхідної громадянину інформації (“особливої важливості”, “цілком таємної”, “таємної”) встановлюється залежно від ступеня її секретності.. рішення про допуск громадянина до державної таємниці приймається не пізніше 5 днів після закінчення перевірки особи у зв’язку з допуском до державної таємниці..
Державну політику щодо державної таємниці забезпечують Президент України, Кабінет Міністрів України, Рада міністрів АРК, і органи виконавчої влади, а також органи місцевого самоврядування. Спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої й у сфері забезпечення охорони державної таємниці є Служба Безпеки України.
Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 1129;