Вібросита
Головними чинниками, що визначають глибину очищення і пропускну спроможність вібросита(рисунок 6.30), є розмір осередків сітки і просіваюча поверхня. Основні елементи вібросита наступні: підстава 1, піддон для збору очищеного розчину 7, приймач з розподільником потоку 2, вібруюча рама 5 з сіткою 4, вібратор 3, амортизатори 6. Вібруючі рами розташовують як в горизонтальній, так і в похилій площині, а їх рух може бути поворотно-поступальним по прямій, елліпсоподібним, круговим і комбінованим.
а – схема; б –загальний вигляд; в - очищення бурового розчину від шламу Рисунок 6.30 - Вібросита |
Оптимальне співвідношення між довжиною і шириною просіваючих пристроїв складає 2:1, а розміри сітки не повинні перевищувати наступних: довжина 2,6 м, ширина 1,3 м. Найбільша пропускна спроможність вібросита у тому випадку, коли шлам складається з піску, якнайменша - коли шлам представлений в'язкими глинами.
Залежно від типу і дисперсного складу шламу пропускна спроможність вібросита може істотно змінюватися. Ефективність очищення зростає у міру збільшення часу знаходження частинок на сітці. Цього можна досягти збільшенням довжини сітки, зниженням швидкості потоку, зменшенням кута нахилу сітки, зміною напряму переміщення частинок, зменшенням амплітуди коливань сітки, одночасним використовуванням двох послідовних або паралельних сіток.
Ефективність роботи вібросита (пропускна спроможність, глибина і ступінь очищення) залежить перш за все від типу і робочого стану вібруючої сітки. В даний час у вітчизняному бурінні для очищення бурового розчину використовують нержавіючу, а найчастіше силіконову сітку з розміром осередку 0,7x2,3; 1x2,3; 1x5; 0,16x0,16; 0,2x0,2; 0,25x0,25; 0,4x0,4; 0,9x0,9; 1,6x1,6; 2x2 і 4x4 мм.
Коливальні рухи сіткам повідомляють вібратори, що приводяться в рух двома електродвигунами. Кожна вібруюча рама спирається на чотири пружні амортизатори і має вібратор з ексцентриковим валом. На кінцях вібруючої рами встановлені два барабани з механізмами хропінь. Між барабанами натягається робоча частина сітки, і її запасна частина, яка в 2 рази більше робочої, намотується на верхній барабан вібруючої рами. У міру зносу сітки перемотують на нижній барабан до повного зносу по всій довжині.
Вібросито СВ-2 в змозі пропустити до 60 л/с бурового розчину при сітці з розміром осередку 1x5 мм.
Всі сітки для очищення бурового розчину виготовляють, як правило, у вигляді касет з бічним обрамленням. Таке виготовлення дозволяє здійснювати рівномірне поперечне натягнення сітки при установці її на віброситі. Стан натягнення сітки - важливий технологічний чинник, що впливає на ефективність роботи вібросита. Звичайно поперечне натягнення кожної сітки на віброситі здійснюється шістьма болтами. Сумарне натягнення, що розвивається при цьому, досягає 50 кН на кожну сітку. Сухі сітки зношуються швидше вологих. Прискорюють знос сіток дуже жорсткі опори. Велика увага надається навіть схемі натягнення сітки.
Важливу роль виконує чистота сіток.
На вібросита доводиться велика частина очищення бурового розчину від шламу, тому саме їм слід надавати найбільшу увагу. Для бурових розчинів, що обважнюють, це єдиний високоефективний апарат. У практиці вітчизняного буріння широко використовуються одноярусні здвоєні вібросита СВ-2 і СВ-2Б, а також одноярусні двохсіткові вібросита ВС-1, СВ-2В.
Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 820;