Синтаксис виключень
Ключове слово try слугує для позначення контрольованого блоку – код, в якому може генеруватися виключення. Блок береться у фігурні дужки:
try
{
…
}
Всі функції, які прямо або побічно викликаються з try-блока, також вважаються такими, що належать цьому блоку.
Генерація (породження) виключення відбувається по ключовому слову throw, яке вживається або з параметром, або без нього:
throw [ вираз ];
Тип виразу, що стоїть після throw, визначає тип породжуваного виключення. При генерації виключення виконання поточного блоку припиняється, і відбувається пошук відповідного обробника і передача йому управління. Як правило, виключення генерується не безпосередньо в try-блоці, а у функціях, прямо або побічно в нього вкладених. Не завжди виключення, що виникло у внутрішньому блоці, може бути відразу правильно оброблено. В цьому випадку використовуються вкладені контрольовані блоки, і виключення передається на вищий рівень за допомогою ключового слова throw без параметрів.
Обробники виключень починаються з ключового слова catch, за яким в дужках слідує тип оброблюваного виключення. Вони повинні розташовуватися безпосередньо за try-блоком. Можна записати один або декілька обробників відповідно до типів оброблюваних виключень. Синтаксис обробників нагадує визначення функції з одним параметром – типом виключення.
Існує три форми запису:
catch(тип ім’я) { ... /* тіло обробника */ }
catch(тип){ ... /* тіло обробника */ }
catch(...){ … /* тіло обробника */}
Перша форма застосовується, коли ім'я параметра використовується в тілі обробника для виконання яких-небудь дій – наприклад, виведення інформації про виключення. Друга форма не припускає використання інформації про виключення, грає роль тільки його тип. Багатокрапка замість параметра означає, що обробник перехоплює всі виключення. Оскільки обробники є видимими в тому порядку, в якому вони записані, обробник третього типу слід поміщати після всіх останніх. Приклад:
catch(int i)
{
... // Обробка виключень типу int
}
catch(const char *)
{
... // Обробка виключень типу const char*
}
catch(Overflow)
{
... // Обробка виключень класу Overflow
}
catch(...)
{
... // Обробка всіх необслужених виключень
}
Після обробки виключення управління передається першому операторові, що знаходиться безпосередньо за обробниками виключень. Туди ж, минувши код всіх обробників, передається управління, якщо виключення в try-блоці не згенерувало.
Дата добавления: 2014-12-26; просмотров: 1085;