Вимога для руху спеціальних поїздів.

Відбудовні, пожежні поїзди, спеціальний самохідний рухомий склад та допоміжні локомотиви призначаються на підставі вимоги про допомогу (письмової, переданої по телефону або через радіозв’язок), одержаної від машиніста (помічника машиніста) ведучого локомотива поїзда, що зупинився на шляху прямування, а також на вимогу працівників служб колії, електропостачання, сигналізації та зв’язку.

Виклик відбудовних та пожежних поїздів здійснюється відповідно до діючих положень про ці поїзди. Відправлення і прямування відбудовних, пожежних поїздів, а також допоміжних локомотивів до місця призначення здійснюється за наказом поїзного диспетчера.

У разі вимоги допомоги машиніст (помічник машиніста) поїзда, що зупинився на перегоні, зобов’язаний повідомити чергового по станції або поїзного диспетчера, на якому кілометрі та пікеті знаходиться голова поїзда, у зв’язку з чим потрібна допомога та час її вимоги за формою:

«Я машиніст поїзда № … локомотива № … (прізвище). Зупинився головою на … км … пікеті … колії перегону … з причини … . Прошу надати допомогу. Час подачі заявки … год. …хв.».

У виняткових випадках у разі відсутності телефонного та радіозв’язку з черговим по станції або поїзним диспетчером для доставки на станцію письмової вимоги може бути використаний поїзний локомотив. Відчіплювати локомотив від состава дозволяється лише після закріплення вагонів від виходу укладанням під колеса вагонів гальмових башмаків та приведення у дію ручних гальм. Перед відчепленням локомотива від состава повинні бути приведені в дію також і автогальма вагонів, що залишаються (повним відкриттям кінцевого крана).

Якщо за умовами профілю колії, на якій стоїть состав поїзда, що зупинився, наявних засобів для закріплення вагонів недостатньо, відчіпляти локомотив від состава забороняється. У разі необхідності на двоколійних перегонах для доставки черговому по станції письмової вимоги про допомогу дозволяється використовувати локомотивну бригаду зустрічного поїзда.

Одержавши виклик про відправлення відбудовного, пожежного поїзда або допоміжного локомотива, черговий по станції негайно доповідає про це поїзному диспетчеру. Текст із вимогою, одержаний по телефону або через радіозв’язок, записується до журналу руху поїздів.

Працівник, який прийняв заявку машиніста на виклик допоміжного локомотива (черговий по станції, поїзний диспетчер), зобов’язаний повторити це повідомлення, звернувши особливу увагу на точне місце зупинки голови поїзда, а локомотивна бригада переконатися, що заявка сприйнята правильно та записати прізвище чергового по станції, поїзного диспетчера та час передачі повідомлення. Якщо повідомлення машиніста прийняв черговий по станції і передав його поїзному диспетчеру, він (диспетчер) повинен повторити і записати цю заявку у журналі диспетчерських розпоряджень форми ДУ-58, а ДСП – переконатися, що поїзний диспетчер правильно зрозумів це повідомлення.

Поїзний диспетчер, одержавши вимогу про надання допомоги, негайно доповідає про це черговому по дирекції залізничних перевезень. Черговий по дирекції залізничних перевезень та поїзний диспетчер спільно визначають, із якої з станцій, що обмежують перегін, має бути надана допомога і на яку станцію у разі необхідності будуть виводитися вагони.

За наявності поїзного радіозв’язку поїзний диспетчер (безпосередньо або через чергового по станції) про передбачений порядок надання допомоги повинен повідомити машиністу поїзда, що зупинився.

Поїзний диспетчер зобов’язаний забезпечити якомога швидше проходження відбудовних, пожежних поїздів та допоміжних локомотивів та за наявності відповідних відомостей інформувати начальників відбудовних (пожежних) поїздів про положення на місці події для підготовки поїздів до роботи.

 








Дата добавления: 2015-12-08; просмотров: 899;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.