Масаж при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки

Показання: виразкова хвороба шлунка та 12-ти палої кишки в стадії ремісії завідсутності болючості при пальпації, нудоти, блювання та інших симптомів загострення запального процесу.

План масажу: вплив на рефлексогенні зони спини, грудної клітки та ділянки шийних симпатичних вузлів, масаж ділянки шлунку; дихальні вправи. Положення пацієнта - сидячи або лежачи.

Методика

Масаж паравертебральних зон спинно-мозкових сегментів Д9-Д5, С7-СЗ; виконується площинне глибоке погладжування, розтирання ліктьовим краєм долоні, пиляння, стругання, поздовжнє розминання, зсування, натискування, поплескування, рубання, вібраційне погладжування. Масаж найширших і трапецеподібних м'язів: погладжування, розтирання і розминання, вібрація.

Щипцеподібне прогладжування і розминання грудинно-ключично-сосковидних м'язів. Погладжування і розтирання міжлопаткової і лівої лопаткової ділянок, внутрішнього краю і кута лівої лопатки, міжреберних проміжків і реберних дуг. Погладжування і розминання грудних м'язів. Розтирання кінцями пальців грудини; погладжування і розтирання під - і надключичних зон зліва від мечоподібного відростка грудини до пупка. Масаж живота, поверхневе погладжування справа наліво навколо пупка. Ніжне розтирання кінцями пальців лівої підреберної ділянки. Розминання передньої черевної стінки поздовжньо, поперечно, зсування, розтягування, накочування. Ніжні малої амплітуди струси ділянки шлунка і товстої кишки від правої здухвинної ділянки вверх до правого реберного краю в напрямку до лівого підребір'я вниз по низхідній ободочній кишці. Закінчують масаж живота коловими площинними погладжуваннями. Стискання і розтирання грудної клітки, струс грудної клітки і живота з малою амплітудою в напрямку зліва направо і знизу вверх . Струс таза. Дихальні вправи. Тривалість процедури 15 хвилин через день. Курс лікування - 12 процедур.

Масаж протипоказаний в гострій стадії захворювань внутрішніх органів, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту із схильністю до кровотеч, при туберкульозних ураженнях, при новоутвореннях органів черевної порожнини, при гострих і підгострих запальних процесах жіночих статевих органів, при вагітноеті, у післяабортний період протягом 2-х тижнів.

Масаж при ожирінні

Під ожирінням розуміють порушення обміну речовин, що характеризується зайвим відкладанням жирової тканини в організмі - підвищенням маси тіла людини.

Завдання масажу: покращення кровообігу і лімфообігу в тканинах і органах, зменшення жирових відкладень в окремих ділянках тіла.

Методика залежить від особливостей тіла пацієнта і можливості проведення одного виду масажу. Якщо пацієнт не може лежати на животі через великі відкладення жиру в даній ділянці, ядусі, то його кладуть на спину, підклавши під голову валик або подушку, можна також підкласти валик під коліна. Починають масаж з нижніх кінцівок одночасно по передній і задній поверхні стегна, переходячи на гомілку і стопу за відсмоктуючою методикою. Використовують прийоми: погладжування, розтирання, розминання, вібрації. Слід звернути особливу увагу на місця переходу м'язів у фасції; прийоми вібрації комбінувати з прийомами розминання. Закінчують масаж нижніх кінцівок охоплюючими погладжуваннями по всій поверхні нижніх кінцівок від стопи до тазу Якщо пацієнт може лягти на живіт, то масаж починають робити на спині, після цього переходять на шийний відділ, спину, таз; всі прийоми проводять з акцентом на розминання, особливо бокових поверхонь. Після цього проводять масаж кінцівок за відсмоктуючою методикою. Далі пацієнт повертається на спину. Масаж проводять на лівій нозі по передній її поверхні, потім на лівій руці від плеча до пальців кисті. Після цього переходять на праву ногу і руку. Закінчують сеанс масажем грудей і живота, стоячи справа від пацієнта. На животі всі рухи роблять за годинниковою стрілкою. В кінці струшують нижні і верхні кінцівки і живіт.

Курс лікування 15-20 процедур, чергуючи загальний масаж з прийомами місцевого - масаж ділянки живота, стегон і грудей. Щоденно проводиться масаж в поєднанні з іншими видами впливу.

Методичні вказівки

1 Найкращий час для проведення лікувального масажу при ожирінні - вранці, після легкого сніданку, а для ослаблених пацієнтів - перед обідом.

2 Враховують особливість клінічних форм, таких як слабкість черевного преса, наявність закрепів, вік, через це деякі прийоми на застосовують.

3 Інтенсивність і тривалість процедур поступово збільшується від 15 до 60 хвилин і більше.

4 Загальний масаж з деякими відхиленнями проводити не більше 1-2 разів на тиждень і при цьому враховувати реакцію пацієнта на масаж.

5 При погіршенні стану, самопочуття, появи слабкості і інших несприятливих явищ, масаж за дозуванням зменшують або тимчасово відміняють.

6 Після процедури необхідно провести пасивний відпочинок 15-30 хвилин. Бажано перед масажем відпочити 10-15 хвилин, особливо людям на захворювання серцево-судинної системи.

7 Якщо дозволено лікарем, то широко використовується масаж в лазнях з відвідуванням парної.

Щоденне дотримання дієти протягом багатьох місяців і років - найбільш раціональний шлях поступово, а так і безпечного зниження маси тіла і позбавлення ожиріння.

 








Дата добавления: 2016-12-08; просмотров: 742;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.