Водогрійне устаткування

Водогрійне устаткуванняпризначене для ______________________

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________.

Для технологічних процесів (приготування перших і солодких страв, гарнірів, напоїв тощо) використовують кип'яток з температурою 95…100 °С, що дозволяє зменшити тривалість доведення продуктів до кулінарної готовності та зберегти біологічну цінність продуктів.

Для санітарно-технічних потреб (бланшування, обпарювання, миття продуктів, посуду, інвентарю тощо) використовують гарячу воду з температурою 70…85 °С.

Кип'яток отримують за допомогою кип’ятильників, а гарячу воду – водонагрівачів.


Кип'ятильники періодичної дії (наливного типу) призначені для_______________________________________________________________

_________________________________________________________________. Вода в них заливається вручну. Принцип дії схожий до принципу дії гейзерних кавоварок. Коли в резервуарі залишається приблизно три чашки напою або коли напій не видно в скляному показнику рівня, апарат необхідно вимкнути.

Принцип роботикип'ятильників безперервної дії (проточного типу) заснована на принципі з’єднувальних посудин: одна посудина – живильна коробка, інша –кип’ятильний резервуар з перекидною трубкою (рис. 47).

В кип'ятильниках безперервної дії використовуються датчики у вигляді електродів. На дні живильної коробки електрод «сухого ходу», який контролює наявність води, що надходить з водопроводу в кип’ятильник; у збірнику кип’ятку – електрод нижнього рівня, що забезпечує включення електронагрівача після забору кип’ятку, і електрод верхнього рівня, що вимикає електронагрівач у разі заповнення збірника кип’ятку; цей електрод захищений ковпачком від потрапляння на нього кип’ятку в процесі заповнення збірника.

 

 

Рис. 47. Схема кип’ятильника електричного безперервної дії:

1 – живильна коробка; 2 – кип’ятильний резервуар; 3 – пере­кидна трубка; 4 – сигналь­на трубка рівня; 5 – поплавковий клапан; 6 – кран розбору кип’ятку; 7 – кран розбору гарячої води; 8 – ТЕНи

 


Ємнісні водонагрівачі (рис. 48) випускаються у вертикальному чи горизонтальному виконанні і в залежності від місткості можуть прикріплюватись до стіни, встановлюватися на підставці чи на підлозі. Їх місткість становить від 10 до 500 літрів і відповідно тривалість нагрівання – від 30 хвилин до 4 годин.

Проточні водонагрівачі (рис. 49) призначені для миттєвого нагріву води, при цьому вони набагато економічніші по витратах води і електроенергії в порівнянні з накопичувальними водонагрівачами і при цьому займають значно менше місця. В корпусі електричного водонагрівача встановлено змійовик (частіше мідний) з нагрівальними спіралями, що нагрівають трубку змійовика через шар електроізоляції. Можливі три режими нагрівання - слабкий, середній і сильний. Нагрівальні спіралі включаються тільки під час відбору води.

 

 


Рис. 48. Ємнісний водонагрівач. Рис. 49. Проточний водонагрівач

 








Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 1091;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.