Вихідні умови для розрахунку часу реверберації

ПРОЕКТУВАННЯ ОПОРЯДЖЕННЯ АКУСТИЧНИХ ЗАЛІВ

На попередній лекції ми познайомились з принципом попереднього вибору опоряджувальних матеріалів в акустичних залах. Це робиться на основі аналізу ранніх відбиттів звуку від поверхонь залу. При цьому визначаються акустично нейтральні та акустично активні ділянки поверхонь. Останні, в свою чергу розподіляються на акустично корисні та акустично шкідливі.

 

Акустично шкідлива ділянка - звукопоглинальний матеріал
Акустично корисна ділянка - звуковідбивальний матеріал
Акустично нейтральна ділянка - будь-який матеріал


Ми також розглянули поняття реверберації звуків. Встановили, що кожний зал в залежності від свого призначення та об’єму має певні значення оптимального часу реверберації на кожній розрахунковій частоті.

Тепер наша задача буде полягати у тому, щоб підібрати остаточне оздоблення залу таким чином, щоб розрахунковий час інсоляції відповідав оптимальному на кожній розрахунковій частоті.

 

Вихідні умови для розрахунку часу реверберації

1. Рекомендовані значення часу реверберації на частотах:

 

 

2. Попереднє опорядження залу – значення коефіцієнтів звукопоглинання кожного матеріалу, що застосовується у залі, включаючи крісла слухачів, аудиторну дошку, вікна (у аудиторії), кіноекран (у кінотеатрі), проріз сцени та оркестрову яму (у концертному залі) тощо (Додатки 3 та 4). Їх об’єм використання:

 

№ пп. Найменування матеріалу Об’єм Значення коефіцієнту звуко-поглинання aі (еквівалентної площі звукопоглинання Аі, м2) на часті, Гц
Стіни акустично нейтральні ділянки акустично шкідливі ділянки акустично корисні ділянки _____м2      
Стеля _____м2      
Підлога _____м2      
Крісла _____шт.      
       

 

Коефіцієнт звукопоглинанняa– відношення енергії, що поглинається поверхнею, до енергії, що надходить на поверхню.

еквівалентна площа поглинання A – площа поверхні, м2, що має коефіцієнт поглинання a = 1, яка поглинає стільки ж звукової енергії, що і дана поверхня площею S. Використовується для штучних звукопоглиначів (у т.ч. людина, стіл):

Ai = aI Si.

Середній коефіцієнт звукопоглинання приміщення aсер – середнє значення дифузного коефіцієнта поглинання звукової енергії у приміщенні. Визначається за формулою

 

 

де АS - загальна еквівалентна площа звукопоглинання залу.

 

 








Дата добавления: 2015-09-28; просмотров: 773;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.