Введення назофаренгіального повітроводу.

Назофаренгіальний повітровід використовують, якщо поранений без свідомості або може втратити свідомість, якщо частота його дихання менше двох разів за 15 секунд, або якщо поранений видає звуки, що хропуть або булькають.

ПАМ’ЯТАЙ!

Не можна використовувати назофаренгіальний повітровід, якщо у пораненого пошкоджено піднебіння, або відкрита глибока травма носа.

Обережно використовуй назофаренгіальний повітровід, якщо з носа або вух тече прозора рідина та за вухами є синьці. Це може бути спинномозкова рідина, що вказує на можливий перелом основи черепа.

 

Перш ніж вводити повітровід, переконайся, що поранений лежить на спині обличчям догори.

Визнач відповідність розміру трубки (рис. 55). Для вибору потрібного розміру назофаренгіального повітроводу потрібно визначити у пораненого відстань від кінчика носу до мочки вуха.

Змастіть повітропровід стерильним гелем (лубрикантом) або водою.

 

Рис. 2. Визначення відповідність розміру трубки

 

Техніка введення назофаренгіального повітроводу (рис. 56):

1) розкрий носовий отвір пораненого утворивши «свинячий п’ятачок»;

2) зазвичай для першої спроби використовують праву ніздрю;

3) встав кінчик повітроводу у ніздрю зрізаним кутом до носової перегородки (перегородки у носі, що розділяє ніздрі), відповідно скіс (загострений кінець) буде прилягати до ніздрі;

4) встанови вісь повітроводу перпендикулярно обличчю, введи далі повітровід у ніс увігнутою стороною до твердого піднебіння;

5) обережно проведи повітровід під нижню носову раковину, паралельно піднебінню по задньому зіву легкими (10-30 градусів) обертальними рухами поки фланцевий кінець не притиснеться до ніздрі пацієнта;

6) переконайся, що повітровід введений правильно, відчувши повітря, що видихається через зовнішній отвір повітровода, а також перевір, що ти бачиш дистальний кінець повітровода за піднебінним язичком пацієнта;

7) зафіксуй повітровід за допомогою липкої стрічки або бинта;

8) уклади пораненого в стабільне положення.

ПАМ’ЯТАЙ! Якщо немає пошкодження правої ніздрі, почни ставити назофаренгіальний повітровід саме у неї. Можна робити лише 2 спроби. Якщо не виходить, зроби ще 2 спроби у ліву ніздрю. За умови неможливості постановки назофаренгіального повітроводу, спроби припинити.

 

Рис. 3. Техніка введення назофаренгіального повітроводу

УВАГА! Ніколи не проштовхуй повітровід з силою у ніс пораненого. Якщо ти відчуваєш опір, витягни повітровід і спробуй ввести його в іншу ніздрю. Якщо не вдається ввести повітровід ні в одну ніздрю, уклади пораненого в положення на бік (стабільне положення).

 

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Відкриття дихальних шляхи пораненого (методом закидання голови і підняття підборіддя). | Переведення пораненого в стабільне положення.


Дата добавления: 2017-04-20; просмотров: 179; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию, введите в поисковое поле ключевые слова и изучайте нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам понравился данный ресурс вы можете рассказать о нем друзьям. Сделать это можно через соц. кнопки выше.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2018 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.