Вимоги щодо надійності електропостачання електроспоживачів

Вимоги щодо надійності електропостачання можна звести до допустимої тривалості перерви електропостачання у аварійних режимах електромережі. Всі електроприймачі поділяють на три категорії за надійністю електропостачання.

До І-ї категорії зараховують електроприймачі, перерва в електропостачанні яких може викликати небезпеку для життя людей, значні збитки народному господарству, пошкодження дорогого обладнання, масовий брак продукції, розлад складного технологічного процесу, порушення функціонування особливо важливих елементів комунального господарства. До цих електроприймачів відносять, наприклад, сталеплавильні печі, обладнання металургійного виробництва, шахтні вентилятори та помпи, установки хімічної промисловості тощо. Електропостачання їх повинно забезпечуватись від двох незалежних джерел, що резервують одне одного. Перерва електропостачання у разі аварії на одному з них допускається на час автоматичного увімкнення резервного джерела. Зі складу І-ї категорії виділяють особливу групу електроприймачів, неперервна робота яких необхідна для безаварійної зупинки виробництва з метою запобігання загрози життю людей, виникнення пожеж, вибухів, пошкодження дорогого обладнання. Серед електроприймачів І-ї категорії можуть зустрічатись відповідальні установки, які вимагають неперервного живлення (окремі ЕОМ, системи автоматизованого керування виробництвом, засоби зв‘язку тощо). Для них передбачають автономні резервні джерела, як правило, відносно невеликої потужності, або спеціальні накопичувачі енергії.

До ІІ-ї категорії відносять електроприймачі, перерва в електропостачанні яких може призвести до істотного зменшення випуску продукції підприємств, тривалого простоювання робітників, механізмів і промислового транспорту, порушення нормальної діяльності значної кількості міських та сільських жителів тощо. Ці електроприймачі також повинні отримувати електроенергію від двох незалежних джерел живлення, але тривалість аварійної перерви електропостачання допустима на час, необхідний для увімкнення резервного живлення діями чергового персоналу або виїзної оперативної бригади. До цієї категорії відносяться електроприймачі переважної більшості промислових підприємств, школи, окремі сільськогосподарські підприємства тощо.

До ІІІ-ї категорії відносять електроприймачі, які не належать до І-ї та ІІ-ї категорій. Це електроприймачі складів, ремонтних та допоміжних цехів підприємств, частина електроприймачів сільського господарства тощо. Їх можна забезпечувати електроенергією від одного джерела за умови, що перерва в електропостачанні, яка необхідна для ремонту або заміни пошкодженого обладнання системи електропостачання, не перевищує однієї доби.








Дата добавления: 2016-02-27; просмотров: 1726;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.