Методика ознайомлення з інформаційними процесами.

Особливе місце у вивченні поняття інформації відіграють питання про інформаційні процеси – це дії, які виконують з інформацією.

Спочатку вчитель наводить учням приклади інформаційних процесів, з якими вони зустрічаються у повсякденному житті, а потім – як вони реалізуються з використанням комп’ютера.

1. Отримання. Кожна людина щодня отримує повідомлення від людей, з телебачення, книг, навколишнього світу. В отриманні інформації беруть участь всі органи чуття.

2. Опрацювання.Що ми робимо з повідомленням, коли його отримали? (аналізуємо, обдумуємо, запам’ятовуємо потрібне, розв’язуємо завдання, приймаємо рішення).

3. Зберігання. Важливі та корисні повідомлення людина запам’ятовує та зберігає її в пам’яті, записує в записник, щоденник. Пам'ять людини буває довготривала (ми завжди пам’ятаємо, як переходити дорогу, таблицю множення), і короткочасна, в якій інформація запам'ятовується на короткий проміжок часу (сьогодні треба сходити до бібліотеки, записуємо д/з у щоденник).

4. Передавання. Люди передають повідомлення, спілкуючись з іншими людьми, надсилаючи SMS-повідомлення, щоб обмінятись думками, поділитись враженнями, обговорити те, про що дізнались. Сьогодні існують пристрої, за допомогою яких обмін інформації може відбуватись швидко. Діти самостійно наводять приклади: телефон, радіо, телебачення, газети, Інтернет.

5. Використання. Ми використовуємо отримані повідомлення при підготовці д/з, записуючись до гуртка чи спортивної секції, плануючи відпочинок на канікулах.

Отримання, опрацювання, зберігання, передавання та використання повідомлень називають інформаційними процесами.

У комп’ютері теж відбуваються інформаційні процеси. Комп’ютер отримує повідомлення через пристрої, які підключені до нього (клавіатура, миша, сканер), або коли повідомлення передаються йому з іншого комп’ютера.

Комп'ютер є одним із найефективніших сучасних засобів опрацюванняповідомлень за допомогою спеціальних програм.

Комп'ютер теж зберігає повідомлення у своїй пам’яті або на електронних носіях, з яких потім (вставивши їх у комп’ютер) їх можна переглянути, прочитати.

Комп’ютер може передавати повідомлення іншим комп’ютерам. Які пристрої в цьому допоможуть? (монітор, принтер, модем).

Для роботи з повідомленнями використовують й інші пристрої – калькулятор, телефон, плеєр, GPS-навігатор.

Закінчувати вивчення теми "Інформація. Інформаційні процеси" можна бесідою про порівняння способів роботи з інформацією комп'ютера і людини. Можна задати такі питання.

- Порівняйте, як відбувається отримання, обробка, зберігання, передача інформації комп'ютером і людиною.

- В чому переваги комп'ютера? (Швидкість при обробці інформації, надійність і довготривалість зберігання)

- В чому переваги людини? (Різноманітність способів отримання інформації, її передачі).

Діти роблять висновок про те, що комп'ютер лише інструмент в руках людини, міркують про свободу людини в пересуванні, в ухваленні рішень. Обговорюються можливості людини в сприйнятті зовнішнього світу, багатство людських відчуттів, недоступне машині.

 

 








Дата добавления: 2015-12-29; просмотров: 1226;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.