З навчальної дисципліни

ЛЕКЦІЯ

«Цивільне та сімейне право»

на тему:

«ФІЗИЧНІ ОСОБИ ЯК СУБЄКТИ ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА»

(6 год.)

 

ПЛАН

Вступ

1. Цивільна правоздатність фізичної соби

2. Цивільна дієздатність фізичної особи

2.1. Поняття та зміст цивільної дієздатності фізичної особи

2.2. Рівні цивільної дієздатності фізичної особи

3. Обмеження цивільної дієздатності фізичної особи та визнання

її недієздатною

4. Визнання фізичної особи безвісно відсутньою та оголошення

її померлою

5. Фізична особа-підприємець

6. Акти цивільного стану

7. Опіка та піклування

Висновок

 

ВСТУП

Суб'єктний склад є одним з елементів цивільних правовідносин, який суттєво впливає на зміст і вид цивільних правовідносин.

Актуальність цієї теми обумовлена тим, що інститут фізичної особи як суб'єкта цивільних правовідносин є одним з основних інститутів цивільного права, адже цивільні правовідносини за їх участю складають значну частину всіх цивільних правовідносин у будь-якій державі. Дослідження цього інституту традиційно викликають інтерес серед правознавців.

Інтерес до цих питань в останній час посилився з огляду на ті демократичні перетворення, що відбуваються в нашій державі у всіх сферах суспільного життя. Основний напрямок цих перетворень було визначено у Конституції України. Так, у ст.З було зазначено, що людина, її життя, честь та гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Встановлення та забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. За ст.23 кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості.

Отже, був проголошений пріоритет людини над державою, а головним завданням держави визначено створення умов для самореалізації людини.

Основою для впровадження демократичних реформ є, зокрема, цивільне законодавство, яке регулює приватні відносини у суспільстві.

В основу цього процесу мають бути покладені такі принципи, як: свобода власності, підприємництва і договору, недопустимість свавільного втручання у сферу особистого життя людини, судовий захист цивільних прав.

Саме ці принципи були покладені в основу Цивільного кодексу України, прийнятого 16 січня 2003 р., який містить багато новел. Принципових змін зазнав інститут правового статусу фізичної особи як суб'єкта цивільного права.

Новий законодавчий підхід до питань правового статусу фізичної особи як суб'єкта цивільних відносин проявився, перш за все, у термінологічних змінах, а також у збільшенні законодавчо врегульованих можливостей фізичної особи та у проголошенні принципу, за яким людина має право на будь-які дії, що не заборонені законом і не суперечать моральним засадам суспільства.

 








Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 538;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.