Приклади розв’язування задач

Задача 1. Літак у момент відривання від Землі має швидкість 240км/год і пробігає по бетонній доріжці відстань 790м. Скільки часу триває розбіг і з яким прискоренням рухався при цьому літак?

Розв’язання:

початкова швидкість - , тоді , звідки

Для рівноприскореного руху , ,

Відповідь: .

Задача 2. Вийшовши із стану спокою, тіло рухалося рівноприскорено протягом 4с, а потім наступні 6с стало рухатися рівномірно і пройшло 18м з тією швидкістю, якої воно набуло на кінець четвертої секунди. Визначити прискорення і шлях, пройдений тілом за весь час руху.

Розв’язання:

Шлях рівноприскореного руху - , а шлях рівномірного руху - .

Врахувавши , отримаємо , звідки

Шлях, який тіло пройшло за перші 4с, буде рівний ,

Відповідь: .

Задача 3. Переміщення тіла при рівноприскореному русі за перші два рівні послідовні інтервали часу по 2с кожен відповідно дорівнюють 12м і 32м. Знайти початкову швидкість і прискорення тіла.

Розв’язання:

Кінцева швидкість, набута на проміжку за час , буде початковою на проміжку S2:

Врахувавши , отримаємо:

(1)

(2)

(3)

Підставивши (3) в (2) , отримаємо:

.

Звідки: (4)

Тепер підставимо (4) в (1):

, тоді

Відповідь: .

Задача 4. Потяг відійшов від станції і протягом 15с рухався рівноприскорено. Знайти шлях, пройдений потягом за цей час, і швидкість його в кінці цього шляху, якщо відомо, що за 15-ту секунду потяг пройшов шлях на 2м більше, ніж за попередню.

Розв’язання:

Рух рівномірний без початкової швидкості, тому пройдений шлях:

Врахувавши, що при рівноприскореному русі шляхи, що проходить тіло за рівні послідовні проміжки часу, відносяться один одного, як рядок послідовних непарних чисел, можна записати:

звідки

Врахувавши ,отримаємо:

Підставивши числові значення прискорення і часу t у формулу для шляху , отримаємо: . Швидкість потягу в кінці 15-ї секунди обчислюється:

Відповідь: S=225м, =30м/с

1.5. Вільне падіння Рух тіла під дією тільки сили тяжіння називається вільним падінням. Вільне падіння відбувається з прискоренням, яке називається прискоренням вільного падіння. При розв’язуванні задач прискорення вільного падіння поблизу поверхні Землі рівне . 1. Якщо початкова швидкість дорівнює нулю (v0=0), то h0– початкова висота, t-час падіння, v- швидкість тіла у момент часу, 2. Початкова швидкість напрямлена вертикально вгору: t = - час польоту вниз. максимальна висота, якої досягає тіло. Максимальна висота буде обраховуватися hmax = h0 + .







Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 2740;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.009 сек.